Osiołki na Cyprze też są uparte

Ośla Farma - atrakcja dla dzieci na Cyprze
Przejażdżka na osiołku/fot. AG

Nie ma lepszego dla dzieci potwierdzenia dla zwrotu „uparty jak osioł”, jak przejażdżka na grzebiecie osła. W najmniej oczekiwanym momencie osioł domawia dalszej wędrówki. Ustępuje dopiero po przekupstwie gałązką lub marchewką. Tak jest też na oślej farmie na Cyprze.

Ośla Farma „Golden Donkeys” na Cyprze to przyjemna alternatywa dla codziennego wylegiwania się nad morzem i zwiedzania zabytków. Szczególnie atrakcyjna dla dzieci. Wizyta tutaj z lekkim lunchem nie zabierze nam więcej niż 90 minut. Za to większość z tych minut to duża radość dzieciaka.

Wejście na oślą farmę/fot. AG

Dorośli mogą zwiedzić tutaj małą ekspozycję – narzędzia zbieraczy oliwek i hodowców osłów, ubrania. Można zobaczyć liczącęe 1,5 tysiąca lat i rodzące wciąż oliwki, drzewo oliwkowe. Dla dzieci najważniejsze są osły. Jest ich tutaj kilkadziesiąt, w tym – przynajmniej podczas naszej wizyty – kilka młodych. Ryki osłów, ich prześmieszne miny, możliwość karmienia trawami lub strąkami drzewa chlebowego – czegóż więcej trzeba? Oczywiście przejażdżki na grzbiecie osła.

No to, jazda/fot. AG

W pogotowiu zawsze jest trzymanych kilka zwierząt. Dziecko sadzane jest na siodle, samo może trzymać wodze, choć główna rola przypada pracownikowi farmy, który prowadzi osła za uzdę. Trasa piętnastominutowej wycieczki prowadzi poza teren farmy, drogą lekko pod górę. I na ogół – jak przekonuje nas hodowca – tutaj właśnie osły potwierdzają opinię o sobie. Stają, zapierają się nogami i ku uciesze dziecka dają się przekupić dopiero poczęstunkiem. Przejażdżka jest dla dzieci bezpieczna i pouczająca.

Golden Donkeys położona jest na skraju wioski Skarinou, mniej więcej w połowie drogi między Limassol (Lemessos) – 38 km i Larnaką – 33 km.

www.goldendonkeys.com

Liczące sobie 1,5 tysiąca lat drzewo oliwkowe/fot. AG
Krótka przejażdżka – duża radość/fot. AG
Podczas jazdy na osiołku ważne jest skupienie/fot. AG
Miejsce na grzebiecie było tylko jedno/fot. AG
Ośle akcenty na każdym kroku/fot. AG
Osiołek – tym razem sztuczny/fot. AG

Pluskanie w cypryjskiej Błękitnej Lagunie

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center