Hostele a&o zredukują emisję dwutlenku węgla o 35 proc.

fot. materiały prasowe

Sieć hosteli a&o zmniejsza swój ślad węglowy o kolejne 35 proc. i dąży do osiągnięcia emisji zero netto w Europie do 2025 roku. Kolejnym celem firmy będzie obniżenie emisji CO2 na jeden nocleg do poziomu poniżej 2,5 kg.

Sieć a&o ogłosiła postęp w redukcji swojego śladu węglowego. Obecnie emitują około 3,73 kg dwutlenku węgla (CO2) na nocleg, co oznacza 35 proc. spadek w porównaniu z wynikiem z 2019 roku.

„Wcześniej naszym celem na rok 2025 była emisja 3 kg CO2 – teraz odważyliśmy się zrobić jeszcze więcej” – komentuje Oliver Winter, założyciel i dyrektor generalny a&o.

Winter uważa, że możliwa jest redukcja emisji dwutlenku węgla do poniżej 2,5 kg na jeden nocleg. Pozostała ilość zostanie zrekompensowana zewnętrznie. Hostele a&o uruchomiły w czerwcu program na swojej stronie internetowej, gdzie klienci podczas rezerwacji będą mogli dokonać dobrowolnej opłaty na rekompensatę śladu węglowego swojego pobytu.

3,73 kg dwutlenku węgla oznacza redukcję śladu węglowego o około 56 proc. w ciągu ośmiu lat (a&o rozpoczęło pomiary w 2015 roku). Emisja CO2 na gościa/nocleg wynosiła: w 2015: ok. 8,5 kg, w 2019: ok. 5,9 kg, a w maju 2023: 3,73 kg. Wartość uzyskuje się w następujący sposób: suma emisji netto wszystkich lokalizacji a&o, wynikająca z emisji bezpośrednich i pośrednich, dzielona jest przez liczbę noclegów.

„Wszechstronny zrównoważony rozwój” jako kultura organizacyjna

Do 2025 roku sieć chce osiągnąć emisję na poziomie zero netto, lecz redukcja śladu węglowego jest tylko jednym z wielu aspektów, które a&o chce objąć swoim zaangażowaniem w zrównoważony rozwój. Oliver Winter podkreśla też, że kluczem jest wszechstronna kultura zrównoważonego rozwoju zarówno wśród pracowników, jak i gości.

Torsten Loos nowym dyrektorem operacyjnym A&O hostels

Weronika Szabelewska

Zastępczyni Redaktorki Naczelnej


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center