Grupa Pieniny SPA Resort pomaga Ukraińcom

fot. archiwum Grupa Pieniny SPA Resort

Grupa Pieniny SPA Resort, w skład, której wchodzą obiekty położone na terenie Szczawnicy tj. m.in. Modrzewie Park Hotel & SPA, aktywnie włączyła się w pomoc ukraińskim obywatelom przebywającym na terenie Szczawnicy.

W Szczawnicy obecnie przebywa około 500 osób z Ukrainy uciekających przed wojną. Są to głównie matki z dziećmi.
Zarówno Andrzej Mańkowski, który wspiera finansowo uchodźców, także we współpracy z Zakonem Maltańskim, jak i cała rodzina Mańkowskich (właściciele grupy Thermaleo) bezpośrednio angażują się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy, oferując bezpłatny pobyt i wyżywienie w swoich obiektach w Szczawnicy oraz prowadząc zbiórki darów i organizowanie akcji wspomagających

Ne terenie Krakowa grupa wspierała zbiórkę darów (najbardziej potrzebnych dla matek z dziećmi) i transportowała je do Szczawnicy, aby przydały się przebywającym na terenie Szczawnicy obywatelom Ukrainy.

Budynek Willi Danusia został całkowicie oddany dla Ukraińskich rodzin, które znalazły tam doskonałe schronienie przed wojną. Rodziny mają zapewnione posiłki w w Hotelu Nawigator i Will Marta (Restauracja Bohema).

W obiektach gastronomicznych na terenie Szczawnicy turyści i mieszkańcy mogą wykupić tzw. posiłek „zawieszony” Idea ta wykorzystywana już była w dużych miastach jako pomoc potrzebującym. Dziś w Szczawnicy np. w Willi Marta (Restauracja Bohema) wykupić można „zawieszoną” zupę lub cały obiad, a w Cafe Helenka „zawieszoną” kawę lub zestaw z deserem. Dzięki temu wykupując taki posiłek niejako „zawieszamy go” dla osoby potrzebującej z Ukrainy, która w każdym momencie może przychodząc do naszych restauracji „odwiesić go” i wykorzystać, jeśli tylko tego potrzebuje. Taki posiłki są dostępne w restauracji Bohema i Cafe Helenka. Kupony na nie dystrybuowane są także do miejsc, gdzie przebywają rodziny z Ukrainy.
W Centrum Kongresowym Szczawnica – Dworek Goscinny i mieszczącej się w nim restauracji Jazz Bar co piątek popołudniu organizowane są seanse bajek dla dzieci przy herbacie i domowych ciasteczkach – ta idea powstała po to, aby dzieci z Ukrainy przebywające na terenie Szczawnicy znalazły miejsce, w którym mogą się poznać, wymienić znajomościami i spędzić czas we wspólnym gronie.

Wszystkie działania prowadzone przez grupę Thermaleo w obiektach Pieniny SPA Resort mają na celu sprawić aby rodziny z Ukrainy przebywające obecnie w Szczawnicy czuły się zaopiekowane i bezpieczne. Myślimy o długofalowej pomocy w tym trudnym czasie dla obywateli Ukrainy.

Całość akcji brandowana jest #pieninydlaukrainy

Pieniny Spa Resort to górski kurort położony w stolicy Pienin – Szczawnicy. Rozbudowana oferta obejmuje Centrum Kongresowe Szczawnica – Dworek Gościnny, 5* Modrzewie Park Hotel, 3* Hotel Nawigator, Willę Marta, komfortowe apartamenty, Cafe Helenka przy pl. Dietla, Pijalnię Wód Mineralnych, Stadninę koni Rajd w Jaworkach oraz butiki na terenie Szczawnicy. Wkrótce do użytku zostanie oddany Pieniny Grand o 4+ gwiazdkowym standardzie z 119 pokojami, Sky Barem na dachu hotelu z panoramicznym widokiem na Pieniny oraz ponad 2000 m2 Strefy Wellness & Medi-Spa.

Centrum Kongresowe Szczawnica – Dworek Gościnny nominowane do MP Power Awards® 2020