Grupa Emirates zatrudni w 2015 roku ponad 11 tysięcy pracowników

archiwum Emirates

Do marca 2016 liczba pracowników Grupy wzrośnie o sześć procent. Około połowy nowo zatrudnionych osób stanowić będzie personel pokładowy linii Emirates, który na stałe mieszka w Dubaju.

Przygotowując się do poszerzenia swojej floty o ponad 20 nowych samolotów w tym roku, linie pozyskują talenty do pracy w dziale ds. operacji lotniczych, projektów, obsługi lotniskowej, a także do pełnienia funkcji zarządczych.
Spółka dnata, która obecnie działa w 90 miastach w 38 krajach, również poszukuje uzdolnionych pracowników do rozwijającego się zespołu, w szczególności do działów ds. obsługi naziemnej, projektów i rozwoju działalności.

Abdulaziz Al Ali, wiceprezes ds. zasobów ludzkich w Grupie Emirates, powiedział: „Wykwalifikowani kandydaci wiedzą, że mogą liczyć na pracę w wielonarodowym i wielokulturowym zespole, a także na ogromne możliwości rozwoju zawodowego w stabilnym i prosperującym przedsiębiorstwie. Nasza marka, sukcesy i stabilność finansowa oraz perspektywy rozwoju – wszystko to sprawia, że Grupa Emirates jest atrakcyjnym pracodawcą dla najbardziej uzdolnionych na globalnym rynku pracy. Właśnie dlatego każdego miesiąca otrzymujemy tysiące zgłoszeń od kandydatów z całego świata, którzy pragną dołączyć do naszego zespołu. Obecnie pracuje dla nas ponad 75 tysięcy osób w Dubaju i na całym świecie. Ponad 12 tysięcy spośród nich pracuje w Grupie od ponad 10 lat, a niemal 3 tysiące podjęło pracę u nas ponad 20 lat temu. To najlepiej świadczy o tym, jakim pracodawcą jesteśmy i co możemy zaoferować.”

Do grona personelu pokładowego linii Emirates należy obecnie ponad 500 Polaków. Przewoźnik kontynuuje rekrutację w Polsce i już zaplanował kolejny Dzień Otwarty, który odbędzie się 23 marca o godz. 9:00 w hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto (ul. Jana Heweliusza 22).
W 2014 r. do linii Emirates napłynęły za pośrednictwem Internetu 483 944 podania o pracę na ponad 2 tys. różnych stanowisk z ponad 227 krajów. Ponadto przewoźnik otrzymuje średnio 1,5 tys. zapytań w sprawie pracy na swoich stronach w portalach społecznościowych.