Groupon – latem Polacy preferują polskie góry

AG

Według danych platformy e-commerce Groupon, tego lata najpopularniejsze wśród Polaków są wyjazdy w polskie góry. Groupon, przeanalizował wyniki sprzedaży wyjazdów urlopowych.

Jak pokazują dane Groupon, mimo ciekawej oferty zagranicznych wyjazdów, Polacy najchętniej urlop spędzają w kraju. Kolejny rok z rzędu Polacy postawili na letni wypoczynek
w górach, a niekwestionowanym zwycięzcą w okresie czerwiec-lipiec zostało Zakopane. Miasto cieszy się niesłabnącą popularnością na mapie turystycznych wojaży. Na kolejnych pozycjach znalazły się: Karpacz, Kotlina Kłodzka oraz Beskid Śląski. Tysiące sprzedanych ofert nie pozostawiają złudzeń, że bardzo lubimy polskie góry. Doceniamy czyste powietrze i wypoczynek na górskim szlaku, w otoczeniu magicznej przyrody i pięknych widoków.

Wśród dostępnych ofert, w lipcu najwięcej sprzedano 5-7-dniowych wyjazdów dla dwóch osób, ale dużą popularnością cieszyły się także oferty z dwoma noclegami. W porównaniu z ubiegłorocznymi statystykami dotyczącymi analogicznego okresu niewiele się zmieniło – Polacy nadal najchętniej wyjeżdżają na około 7 dni. Warto jednak pamiętać, że dla naszego organizmu i jego optymalnej regeneracji wskazany jest dłuższy urlop, minimum dwa tygodnie, a najlepiej trzy.

Rodzina 3-4-osobowa na tygodniową ofertę wyjazdu wakacyjnego z Groupon przeznaczyła średnio 1 803 zł – najtańszą ofertę można znaleźć już za 1 199 zł, a najdroższą za 4 499 zł. Ceny najpopularniejszych ofert weekendowych (2 noclegi) zaczynają się już od 299 zł. To doskonała opcja dla planujących krótki wypoczynek w Polsce. Zbliżający się długi sierpniowy weekend to również dobra okazja do odwiedzenia europejskich stolic – na Groupon znajdziemy m.in. Pragę, Budapeszt czy rzym.

Grecja, Bułgaria i Chorwacja to najpopularniejsze kierunki zagraniczne w ofercie tour operatorów współpracujących z Groupon w czerwcu i lipcu. Jednocześnie, w ostatnim czasie możemy zaobserwować zmniejszenie popularności wśród kierunków takich jak Egipt czy Turcja na rzecz europejskich destynacji.