Grecja – o 1,3 mln turystów więcej w I półroczu

archiwum Grecosa

W pierwszej połowie tego roku Grecję odwiedziło prawie 1,3 mln więcej turystów niż w I półroczu 2018 roku. Według Greckiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego liczba pasażerów na greckich lotniskach wzrósł o 5,3 procent, do 25,5 mln, w czym duży udział lotów z zagranicy.

Urząd Lotnictwa Cywilnego Grecji podał, że tylko w czerwcu na lotniskach całego kraju wylądowało 67 585 samolotów (4,1 proc. więcej niż w czerwcu 2018), które przywiozły 8 470 734 pasażerów, czyli o 4,8 procent więcej niż rok temu. Z zagranicy przyleciało 3 484 702 osób, co oznacza wzrost o 133 tys. w porównaniu z 2018 r. Czerwiec był w ubiegłych latach na trzeciej pozycji (po lipcu i sierpniu) pod względem liczby osób podróżujących do Grecji samolotami.

Największy ruch notują porty lotnicze w Atenach, Heraklionie, Rodos, Salonikach i Korfu.

Adam Górczewski, rzecznik prasowy Grecosa, skomentował: „Patrząc na decyzje polskich turystów, do tej listy należy dopisać Zakynthos. Właśnie to lotnisko przyjmuje najwięcej naszych klientów, a Polacy utrzymują drugą pozycję wśród nacji odwiedzających wyspę Zatoki Wraku. Dużo naszych samolotów ląduje również na Kos i Kefalonii oraz w Chanii. Polacy wciąż chętnie wybierają Grecję.”