Góra Kamieńsk czeka na pierwszych w tym roku narciarzy

Najpopularniejszy stok narciarski w centrum Polski już działa
Góra Kamieńsk/fot. archiwum PGE

Od najbliższego piątku narciarze, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, będą mogli korzystać z wyciągów narciarskich na Górze Kamieńsk pod Bełchatowem. Stok jest w pełni przygotowany do sezonu zimowego.

Już jutro, 12 lutego, ośrodek na Górze Kamieńsk zostanie otwarty dla turystów. Przygotowania do otwarcia ośrodka trwają już od dwóch tygodni, w związku z tym planuje się uruchomienie w pierwszej kolejności dwóch tras stoku narciarskiego. Trasa nr 1 zostanie otwarta, po odpowiednim naśnieżeniu.

Na Górze Kamieńsk będą działały wszystkie wyciągi: czteroosobowa kolej krzesełkowao długości 760 m, wyciąg talerzykowy o długości 700, a także coś dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z zimowymi sportami – 150-metrowy przenośnik taśmowy. Goście będą mogli skorzystać z serwisu i wypożyczalni sprzętu, a także wynająć instruktora do nauki jazy na nartach lub snowboardzie. Nad bezpieczeństwem będą czuwać ratownicy Beskidzkiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa ośrodek będzie funkcjonował na nieco innych zasadach. Narciarze i snowboardziści zobowiązani będą do zakrywania nosa i ust, a także do zachowania odpowiedniego dystansu społecznego. Na jednej kanapie miejsca obok siebie będą mogą zajmować osoby mieszkające razem, a także te, które wspólnie podróżują na stok. Posiłki będą wydawane wyłącznie na wynos.

Ośrodek na Górze Kamieńsk będzie czynny przez cały tydzień w godz. 9:00-21:00. Stok jest oświetlony i ratrakowany.

Góra Kamieńsk przygotowana na sezon zimowy