Funzeum: interaktywne muzeum już w Polsce

fot. archiwum Funzeum

Funzeum, to nowe miejsce na mapie Polski, które wolno zwiedzać na własnych zasadach. Poznając świat nietuzinkowych ekspozycji można doświadczyć magii kolorów i świateł oraz przeżyć przygodę dzięki tym interaktywnym instalacjom.

Zupełnie nowy obiekt rozrywkowo – edukacyjny ma za zadanie przede wszystkim zachęcić do eksploracji i dobrej zabawy. Można całkowicie ponieść się fantazji i uwolnić swoją kreatywność, a przy okazji sporo dowiedzieć.

4 tys. metrów kwadratowych, ponad 50 ekscytujących, multisensorycznych i interaktywnych instalacji, w kilkunastu pomieszczeniach pozwala ciekawie spędzić czas, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Wśród dostępnych scenerii magicznej wystawy znajdzie się m.in.: fluorescencyjny las, planeta przerośniętych kwiatów czy sala księżycowa wraz z innymi planetami. Jednym z zaskakujących elementów, udostępnionych w obiekcie będzie na przykład największe w Polsce pianino podłogowe, mierzące prawie 12 metrów długości.

Już na wejściu można wszystko, a jedynym zakazem jest zakaz zakazywania. Na obszernej powierzchni można wykonać nietuzinkowe zdjęcia na potrzeby mediów społecznościowych. Można dotykać, poruszać obiekty i zobaczyć jaką moc ma odpowiednio ustawione światło czy kolory kreując niezwykłą rzeczywistość.

„Chcieliśmy stworzyć miejsce dla osób poszukujących niestandardowych form spędzania czasu. To ciekawa przestrzeń zarówno dla całych rodzin, dzieci czy nastolatków. Wykorzystując nowoczesną technologię cyfrową, chcemy zaoferować odwiedzającym niezwykłe efekty wizualne i doświadczenia. Od złudzeń optycznych po wizualne projekty. Funzeum to miejsce całkowicie nieprzewidywalne, które pobudza ciekawość i wciąga w dobrą zabawę” – wyjaśnia Adam Wicher, CEO Funzeum.

Otwarcie planowane jest na początku przyszłego rokuFunzeum mieści się w Gliwicach w kompleksie C.H. Europa Centralna będzie czynne od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00 do 21.00. Wystawy można zwiedzać bez wcześniejszej rezerwacji.