Fundacja „Hotele dla Medyków” przekazała 100 tys. zł dla szpitala MSWiA w Warszawie

fot. archiwum PHH

Fundacja „Hotele dla Medyków” przeznaczyła 100 tys. zł dla Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie na walkę z COVID-19. Dzięki tym środkom szpital dofinansuje zakup narzędzi neurochirurgicznych.

Gheorghe Marian Cristescu, prezes Fundacji „Hotele dla Medyków” i prezes zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego, powiedział: „Od początku wybuchu pandemii Fundacja „Hotele dla Medyków” przeznaczyła już ponad 1,5 mln zł w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19. Tym razem darowizna w wysokości 100 tys. zł trafiła do warszawskiego szpitala MSWiA. Mamy nadzieję, że środki przekazane na dofinansowanie zakupu narzędzi neurochirurgicznych przyczynią się do jeszcze skuteczniejszej walki ze skutkami pandemii.”

Marcin Mazurek, członek zarządu Fundacji „Hotele dla Medyków” i prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości, dodał: „O zaangażowaniu fundacji w walkę z COVID-19 świadczy o m. in. przekazanie kolejnych środków dla szpitala MSWiA w Warszawie. W maju 2021 r. szpital otrzymał już 100 tys. zł z fundacji na dofinansowanie zakupu ambulansu wyjazdowego ECMO. Od początku pandemii jesteśmy aktywnie zaangażowani w udzielanie pomocy dotkniętym przez koronawirusa. Wprawdzie liczba zakażonych maleje, ale wciąż wiele osób walczy ze skutkami przebytej choroby. Liczymy, że środki przekazane na dalsze leczenie, pomogą w szybszym powrocie do zdrowia.”

Prof. dr hab. n. med. Waldemar Wierzba, dyrektor Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, podkreślił: „Darowizna Fundacji „Hotele dla Medyków” pozwoli nam na zakup nowoczesnego sprzętu dla Kliniki Neurochirurgii CSK MSWiA, gdzie leczymy pacjentów w stanach bezpośredniego zagrożenia życia. To niezwykle ważne, by lekarze mogli posługiwać się najwyższej klasy narzędziami chirurgicznymi i nieśli pomoc jak największej liczbie chorych. Rola specjalizacji zabiegowych jest nieoceniona. Zwłaszcza zaś dostrzec można to w tak trudnym czasie, którego obecnie doświadczamy. Dziękujemy.”

Fundacja „Hotele dla Medyków” powstała w kwietniu 2020 r. z inicjatywy Polskiego Holdingu Hotelowego. Wspiera działania mające na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19. Fundacja – dzięki wsparciu Polskiego Holdingu Hotelowego, Polskiego Holdingu Nieruchomości, Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” oraz Fundacji PWPW – zgromadziła łączną kwotę 3 mln 250 tys. zł. Do tej pory wypłaciła ponad 1,5 mln zł na działania związane z celami statutowymi. Więcej informacji o działalności Fundacji na stronie: https://phh.pl/fundacja/

Hotel Stay inn – z pomocą dla ukraińskich domów dziecka i szpitali polowych