Flydubai uruchomi wahadłowe połączenia Dubaj-Doha z okazji mistrzostw w Katarze

Loty wahadłowe pomiędzy Dubajem i Dohą w dni meczów już teraz można rezerwować na witrynie internetowej linii lotniczych flydubai.
Podczas turnieju przewoźnik będzie oferował do 30 lotów powrotnych dziennie z lotniska Dubai World Central (DWC) do Dohy.

Flydubai, zarejestrowane w Dubaju linie lotnicze ogłosiły, że loty o nazwie Match Day Shuttle pomiędzy Dubajem a Dohą na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Katarze już można rezerwować na ich stronie internetowej. Loty te oferowane są we współpracy z Qatar Airways i innymi partnerskimi przewoźnikami z regionu GCC (Gulf Cooperation Council) i zapewnią fanom piłki nożnej dogodne możliwości docierania na mecze piłkarskie, które będą się odbywały od 21 listopada do 18 grudnia 2022 r.

Na mecz i z powrotem w jeden dzień

W trakcie trwania rozgrywek flydubai będzie oferować do 30 lotów powrotnych dziennie między Dubajem a Dohą, zapewniając pasażerom maksymalną wygodę w zakresie wyboru pór przelotu. Dzięki tej usłudze posiadacze biletów na mecz będą mogli swobodnie przemieszczać się z Dubaju, chłonąć atmosferę i ciesząc się z możliwości obejrzenia meczu piłkarskiego w Dausze, a następnie wrócić do Dubaju – wszystko jednego dnia.

Komentując tę zapowiedź, Ghaith Al Ghaith, Prezes Zarządu Flydubai, powiedział: „Cieszymy się, że jako partner Qatar Airways i innych przewoźników narodowych krajów obszaru GCC możemy ułatwić podróżowanie podczas zbliżającego się turnieju piłkarskiego. Dzięki współpracy możemy zaoferować fanom piłki nożnej z całego świata możliwość poznania serdecznej gościnności i bogatej kultury naszego regionu oraz podziwiania widoków i dźwięków dwóch krajów. Jesteśmy zaszczyceni nawiązaniem partnerskiej współpracy, dzięki której więcej osób będzie mogło podróżować między Dubajem a Katarem, aby wspólnie z innymi rozkoszować się miłością do piłki nożnej, ponieważ to wydarzenie sportowe po raz pierwszy zawita na Bliski Wschód i do świata arabskiego”.

Tylko dla podróżnych z biletem na mecz

Loty powrotne Match Day Shuttle będą dostępne w cenach od 258 dolarów w klasie ekonomicznej i od 998 dolarów w klasie biznes. Dla zapewnienia bezproblemowej podróży, taryfy te obejmują tylko bagaż podręczny, przekąskę na pokładzie oraz bezpłatny transport naziemny między lotniskiem w Dausze a stadionami. Ze względu na dużą liczbę lotów realizowanych każdego dnia, pasażerom zaleca się wybór lotu, który przylatuje do Doha co najmniej cztery godziny przed początkiem ich meczu. Ponadto z wyprzedzeniem przed wylotem pasażerowie powinni zarejestrować się w celu otrzymania karty Hayya (identyfikatora kibica), ponieważ będzie ona niezbędna do podróży wszystkimi lotami typu Match Day Shuttle oraz do wjazdu do Kataru.

Ta usługa będzie realizowana z lotniska Dubai World Central (DWC) i będzie dostępna wyłącznie dla posiadaczy biletów na mecze. Loty Match Day Shuttle muszą być rezerwowane jako odrębne podróże i nie ma możliwości ich rezerwacji w ramach tras z przesiadkami. Loty te będą obsługiwane przez flotę należących do przewoźnika samolotów Boeing 737 MAX, zapewniających pasażerom większy komfort na pokładzie.

Dla pasażerów nieposiadających biletów na mecze, w tym okresie będą wciąż realizowane rejsowe loty flydubai pomiędzy lotniskami Dubai International (DXB) a Hamad International Airport (DOH).

Trzy niezwykłe atrakcje turystyczne uruchomione w czasie pandemii. Sprawdź gorące nowości Dubaju