Flydubai rozwija siatkę połączeń: 113 portów lotniczych w 53 krajach

fot. Flydubai

Linie lotnicze Flydubai ogłosiły rozpoczęcie lotów do kolejnych sześciu miejsc, kontynuując rozwój swojej siatki połączeń. Uruchomione zostaną loty do Cagliari, Korfu, Krabi, Mediolanu i Pattaya od 2023 roku, jak również wznowione będą loty do Hofuf od 24 listopada 2022 roku.

Od początku 2022 roku Flydubai uruchomiły loty do ponad 20 portów lotniczych, w tym do Pizy i Katanii we Włoszech, Osz w Kirgistanie oraz Samarkandy i Namanganu w Uzbekistanie. Dzięki dodaniu tych sześciu relacji siatka połączeń flydubai powiększy się do 113 lokalizacji w 53 krajach. Jest to znaczący krok naprzód, ponieważ będzie to największa liczba miejsc obsługiwanych przez tego przewoźnika od początku jego działalności.

„Jestem bardzo dumny, że nasza sieć wciąż się rozwija. Sektor lotniczy w Dubaju szybko się odbudował, a zwinność działania w połączeniu z silnym modelem biznesowym pozwoliła nam na rozwój działalności i osiągnięcie tego znaczącego kamienia milowego. Dysponując 113 lotniskami docelowymi, do których obecnie można rezerwować przeloty, z przyjemnością zaoferujemy pasażerom więcej opcji podróży w ramach naszej stale zwiększanej siatki połączeń” – powiedział Ghaith Al Ghaith, prezes zarządu Flydubai.

Dotychczas Flydubai stworzyły siatkę połączeń do 113 portów lotniczych w 53 krajach w Afryce, Azji Środkowej, na Kaukazie, w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej, w regionie Rady Krajów Zatoki Perskiej (GCC) i na Bliskim Wschodzie oraz na Subkontynencie Indyjskim. Przewoźnik operuje jedną z najmłodszych flot lotniczych na świecie złożoną z 68 samolotów Boeing 737.

„Z przyjemnością ogłaszamy uruchomienie całorocznych lotów do Mediolanu we Włoszech oraz sezonowych lotów letnich do Korfu w Grecji i Cagliari we Włoszech. Cieszymy się, że nasza sieć w Europie się rozwija i obsługuje aż pięć miejsc we Włoszech. Przez lata nieustannie obserwowaliśmy rosnące zapotrzebowanie na loty do i z tego regionu i nie możemy się już doczekać, aby zapewnić naszym pasażerom wyjątkowe wrażenia z podróży” – dodał Jeyhun Efendi, Senior Vice President, Commercial Operations and E-commerce we Flydubai.

Krabi i Pattaya w Tajlandii są popularnymi miejscami urlopów wybieranymi zarówno przez plażowiczów, jak i miłośników przygód. Krabi oferuje piękne plaże, malownicze wapienne klify i gęste lasy namorzynowe, zaś Pattaya wyróżnia się kurortami i hotelami z widokiem na tętniącą życiem zatokę Pattaya.

„Jesteśmy zachwyceni mogąc zaoferować naszym pasażerom więcej opcji podróży dzięki naszym nowym rejsom do Krabi i Pattaya. Tajlandia zawsze była popularnym kierunkiem, szczególnie wśród pasażerów z krajów GCC, WNP i Europy. Dodanie tych dwóch lokalizacji potwierdza nasze zaangażowanie w obsługę niezagospodarowanych miejsc i nie możemy się już doczekać, aby powitać naszych pasażerów na pokładzie” – skomentował Sudhir Sreedharan, Senior Vice President, Commercial Operations (UAE, GCC, Indian Subcontinent and Africa) we Flydubai.

Ponadto linia wznowi połączenie do Hofuf w Arabii Saudyjskiej od 24 listopada 2022 roku oferując dwa loty tygodniowo.

Szczegółowe informacje o lotach do sześciu miejsc docelowych

Loty będą realizowane z Terminali dwa i trzy lotniska Dubai International (DXB). Emirates będą korzystać z codeshare na tych trasach, oferując pasażerom więcej opcji połączeń przez międzynarodowy hub lotniczy w Dubaju.

Data uruchomienia Numer lotu Wylot z Przylot do Częstotliwość
24 listopada 2022 FZ 835/836 Terminal 2, DXB Hofuf, Arabia Saudyjska (HOF) 2 loty tygodniowo
20 stycznia 2023 FZ 1445/1446              FZ 1447/1448 Terminal 3, DXB Pattaya, Tajlandia (UTP) 7 lotów tygodniowo
20 stycznia 2023 FZ 1463/1464

FZ 1481/1482

Terminal 3, DXB Krabi, Tajlandia (KBV) 7 lotów tygodniowo
10 marca 2023 FZ 1571/1572 Terminal 3, DXB Mediolan Bergamo, Włochy (BGY) 5 zwiększane do 7 lotów tygodniowo
22 czerwca 2023 FZ 1507/1508 Terminal 3, DXB Cagliari, Sardynia (CAG) 3 loty tygodniowo
24 czerwca 2023 FZ 1077/1078 Terminal 3, DXB Korfu, Grecja (CFU) 2 loty tygodniowo

Argentyński Związek Piłki Nożnej i flydubai ogłosiły regionalne partnerstwo