FlixBus: warto wybrać się na wakacje autobusem

Flixbus na trasie / fot. materiały prasowe

Rosnące ceny paliwa, a także stres związany z planowaniem wakacyjnego wypoczynku coraz częściej skłaniają podróżnych do tego, aby wybrać transport zbiorowy. Z myślą o tych, którzy jeszcze się wahają, FlixBus zebrał kilka kluczowych powodów, dla których warto wybrać się na tegoroczne wakacje autobusem.

Atrakcyjne kierunki – od morza aż po góry

Dzięki szerokiej ofercie połączeń FlixBusa, podróże zielonymi autobusami są w zasięgu ręki zdecydowanej większości osób. Do wyboru jest ponad 170 krajowych i 160 zagranicznych miast dostępnych z Polski, co umożliwia wygodne podróże przez cały kraj od Bałtyku aż po góry.

Pod koniec czerwca FlixBus otwiera nowe sezonowe kierunki, dzięki którym będziemy mogli dojechać m.in. do Karwii, Łeby i Władysławowa. Inne nadmorskie przystanki na trasach FlixBusa to m.in. Koszalin, Mielno, Ustronie Morskie i Mrzeżyno, dostępne w ofercie już od 25 czerwca. Tego dnia startuje także letnie połączenie z Wrocławia do Kołobrzegu przez Szczecin i Zieloną Górę.

Oprócz tego FlixBus umożliwia łatwe dotarcie do wymarzonych wakacyjnych miejscówek za granicą. Letnie kierunki FlixBusa za granicę obejmują m.in. chorwackie miasta Zadar i Split, do których przewoźnik będzie kursować z Krakowa już od 23 czerwca. Ponadto, w zielonej siatce dostępna jest bezpośrednia trasa z Gdyni do Pragi, która wystartowała już pod koniec maja.

Przystępne ceny biletów i bagaż bez dodatkowych opłat

Misją przewoźnika jest zapewnienie wygodnych, łatwych i przystępnych cenowo podróży dostępnych
dla każdego. W cenie biletu mamy też możliwość zabrania ze sobą dużego bagażu o pojemności 20 kilogramów. To duża korzyść, w szczególności na tle niskobudżetowych linii lotniczych, w których większy bagaż wiąże się z obowiązkową dopłatą. Warto również pamiętać o tym, że im wcześniej rezerwujemy bilet na FlixBusa, tym będzie on tańszy.

Wakacje z rowerem

Podróżnicze wyprawy rowerowe z roku na rok zyskują na popularności. W odpowiedzi na ten trend, FlixBus stale poszerza flotę autobusów wyposażonych w specjalne bagażniki na rowery, tak, aby ich przewóz był jak najbardziej komfortowy. Obecnie bagażniki rowerowe dostępne są już na blisko 1/3 połączeń FlixBusa w Polsce. Jak sprawdzić, czy dany kurs posiada bagażniki rowerowe? Podczas wyszukiwania interesującego nas połączenia, przy określaniu liczby pasażerów należy zaznaczyć odpowiednio liczbę rowerów, a następnie w wynikach wyszukiwania pokażą się możliwe opcje przejazdów.

W autobusach, które nie posiadają zamontowanego bagażnika, wkrótce dostępna będzie również opcja przewozu roweru w luku bagażowym, w specjalnym pokrowcu rowerowym zapewnianym na czas transportu – dzięki czemu bezpieczny przewóz roweru będzie możliwy na wszystkich trasach. Aby móc zabrać ze sobą rower na kursie odbywającym się pojazdem bez bagażnika, należy dodatkowo dokupić bagaż niestandardowy przy rezerwacji biletu
na przejazd, a następnie zgłosić się do kierowcy, który wyda pokrowiec.

Nocne połączenia

Nocne połączenia to zdecydowanie coś dla wielbicieli budżetowego podróżowania. Wybierając nocne połączenia autobusowe, można oszczędzić czas i pieniądze związane z dodatkowym noclegiem w hotelu. Nocna podróż autobusem może minąć szybciej z myślą, że kolejnego dnia z rana znajdziemy się w miejscu docelowym i od razu będziemy mogli rozpocząć zwiedzanie. Fotele w autobusach są rozkładane, a miejsca są wyposażone w dużą przestrzeń na nogi, dzięki czemu pasażerowie mogą komfortowo spędzić swój czas nawet podczas długiej podróży.

Przykładem popularnej nocnej trasy FlixBusa jest połączenie na trasie Warszawa-Berlin, które dociera na pierwszy przystanek w Berlinie już o godzinie 7:00. Inne atrakcyjne połączenie nocne rusza już pod koniec czerwca na trasie Kraków-Zadar. W tym przypadku FlixBus rusza z Krakowa o godzinie 17:00, aby dotrzeć do Chorwacji już o godzinie 8:55następnego dnia. FlixBus oferuje też bezpośrednie nocne połączenia m.in. z Gdyni do Zakopanego oraz do Pragi.

FlixBus – prawie 350 miast w letnim rozkładzie