FlixBus – połączy Polskę z Chorwacją

W ramach uruchomionych nowych linii zagranicznych od połowy czerwca dojedziemy bezpośrednio z Warszawy do Puli i Monachium oraz z Krakowa do Splitu.

Dodatkowo, linie z Przemyśla do Berlina i Bremy zostały wydłużone o przystanek w Medyce, co ułatwi podróż na Ukrainę. Ciekawą nowością wśród połączeń krajowych jest także kolejna linia w polskie góry – z Katowic do Szczawnicy, m.in. przez Krościenko nad Dunajcem.

Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska, powiedział: „Tego lata nasi pasażerowie będą mieli mnóstwo nowych opcji podróży – zarówno w kraju, jak i za granicą. Oferta FlixBusa, w porównaniu do miesięcy letnich ubiegłego roku, wzrośnie nawet o 100 proc. Chorwacja to świetny pomysł na zbliżające się wakacje, ale znajdzie się też coś dla miłośników polskich gór – do kierunków bieszczadzkich, które pojawiły się niedawno, dołączyła linia do Szczawnicy.”

Wśród nowych chorwackich miast, poza Splitem i Pulą, w siatce połączeń FlixBusa znajdą się także Rijeka, Opatija, Zadar i Szybenik.

Dzięki nowej linii z Warszawy do Monachium, bezpośrednio dojedziemy także do Ingolstadt i Norymbergii. Dodatkowo, na mapie FlixBusa znajdą się nowe, górskie miejscowości – Czorsztyn, Krościenko nad Dunajcem i Szczawnica.

Nowe międzynarodowe połączenia FlixBusa:

• 1360 Medyka – Berlin (pierwszy kurs: 23.05)
Medyka – Przemyśl – Rzeszów – Kraków – Katowice – Wrocław – Berlin

• N1360 Medyka – Brema (pierwszy kurs: 23.05)
Medyka – Przemyśl – Rzeszów – Kraków – Katowice – Wrocław – Cottbus – Berlin – Hamburg – Brema

• N1282 Warszawa – Pula (linia sezonowa, pierwszy kurs: 12.06)
Warszawa – Katowice – Bielsko-Biała – Żywiec – Żylina – Bratysława – Rijeka – Opatija – Rovinj – Pula

• N863 Kraków – Split (linia sezonowa, pierwszy kurs: 13.06)
Kraków – Katowice – Ostrawa – Ołomuniec – Brno – Bratysława – Zadar – Biograd na Moru – Vodice – Szybenik – Trogir – Split

• N1304 Warszawa – Monachium (pierwszy kurs: 19.06)
Warszawa – Sieradz – Wrocław – Legnica – Bolesławiec – Zgorzelec – Görlitz – Drezno – Chemnitz – Bayreuth – Norymberga – Ingolstadt – Monachium

Niebawem w sprzedaży pojawi się także linia 1392 z Warszawy do Hamburga, która swój pierwszy kurs zrealizuje 19 czerwca.
Z Katowic i Małopolski w Beskidy

Nowa linia na trasie Katowice – Szczawnica swój pierwszy kurs zrealizuje już 18 czerwca. Autobusy kursować będą 7 dni w tygodniu i odjeżdżać będą o godz. 9:15 z Katowic oraz 16:30 ze Szczawnicy. Czas przejazdu między krańcowymi przystankami wynosi 4h30min. Trasa linii prezentuje się następująco:

• 1374 Katowice – Szczawnica (pierwszy kurs 18.06)
Katowice – Kraków – Myślenice – Nowy Targ – Kluszkowce – Czorsztyn – Krościenko nad Dunajcem – Szczawnica