FlixBus otwiera połączenie z Polski do Norwegii

Flixbus z Polski do Norwegii
Flixbus / fot. materiały prasowe

Flixbus ogłosił otwarcie pierwszej bezpośredniej linii z Polski do Norwegii. Zielone autobusy kursujące do Oslo wystartują z Krakowa 3 sierpnia 2023 roku. Trasa obejmuje podróż promem z Gdyni do Karlskrony w ramach biletu zakupionego przez stronę przewoźnika lub w aplikacji mobilnej.

Norwegia to kolejny kraj skandynawski w ofercie Flixbusa z bezpośrednim połączeniem z Polski. Szacuje się, że mieszka tam ponad 100 tys. Polaków , dla których uruchomienie połączenia z Oslo oznacza kolejną możliwość podróży do rodzinnego kraju. Ponadto Norwegia to świetny kierunek wakacyjny, a lato to najlepszy moment, aby odwiedzić norweskie fiordy. Dodatkowo, Flixbus zapewnia opcję przewozu roweru.

Bilet promowy i miejsce w kajucie w cenie przejazdu

Nowa linia do Oslo to kolejne, już drugie połączenie Flixbusa z przeprawą promową zawartą w cenie biletu. Pierwsze z nich kursuje na trasie z Warszawy do fińskiego miasta Vaasa od 27 lipca. Na trasie do Finlandii przeprawa promowa odbywa się między Tallinnem a Helsinkami.

Z Polski do Norwegii będzie można dotrzeć w niecałą dobę na pokładzie autobusów Flixbusa i promu Stena Line. Pierwszy kurs na tej relacji rusza 3 sierpnia. Gdy rozpoczyna się podróż w Gdyni, droga do Oslo zajmuje niecałe 24 godziny, natomiast całkowity czas przejazdu na trasie od pierwszego przystanku w Polsce wynosi około 32 godzin. Czas przejazdu może się nieco różnić w zależności od dnia tygodnia. Linia będzie kursować w trybie całorocznym, przez siedem dni w tygodniu w obie strony.

Flixbusem z Krakowa do Oslo

Linia N1202 startuje z Dworca Autobusowego MDA w Krakowie. Kolejne przystanki w Polsce to Katowice, Łódź, Ciechocinek, Toruń, Grudziądz, Gdańsk, Sopot, Gdynia. Następnie z Gdyni do Karlskrony pasażerowie pokonują odcinek morski na pokładzie nocnego promu. W Szwecji autobusy będą się zatrzymywać kolejno w Växjö, Värnamo, Jönköping, Borås, na lotnisku Göteborg-Landvetter i w Göteborgu. Ostatnim przystankiem na tym kursie jest stolica Norwegii – Oslo.

“Dzięki współpracy z firmą Stena Line, Flixbus oferuje możliwość łatwej i wygodnej podróży z Polski bezpośrednio do krajów skandynawskich, przez Szwecję aż do Norwegii. To ogromne ułatwienie dla pasażerów, ponieważ rezerwując podróż na stronie Flixbusa lub w aplikacji mobilnej, będą oni mogli odbyć całą trasę na jednym bilecie, bez konieczności dokonywania oddzielnej rezerwacji na przeprawę promem. Co więcej, w cenie kursu zawiera się także miejsce w kajucie” – mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, Ukrainie i krajach bałtyckich.

Przed podróżą na tej relacji obowiązuje dodatkowa odprawa internetowa. Aby zagwarantować pasażerom miejsce w kabinie podczas przeprawy promem, muszą oni wypełnić formularz otrzymany w mailu przy rezerwacji do 72 godzin przed rozpoczęciem podróży.

Trzy kraje skandynawskie w ofercie Flixbusa

Norwegia to już szósty kraj dodany w tym roku do siatki Flixbusa dostępny bezpośrednio z Polski. To obecnie także trzeci kraj skandynawski w ofercie – wcześniej zielone autobusy jeździły już do Danii i Szwecji. Podróżujący z Polski mogą dotrzeć na pokładach autobusów przewoźnika bezpośrednio aż do 22 krajów Europy. Poza kursami autobusowymi Flixbusa, które są dostępne w Skandynawii, w Szwecji można również korzystać z usług Flixtrain. To drugie oprócz Niemiec państwo z przejazdami kolejowymi Flixa.

Nowo otwarta linia jest trzecią łączącą Polskę ze Skandynawią. Pasażerowie podróżujący z Polski w ofercie FlixBusa znajdą również dwie inne trasy do tego regionu:

• N1376: Kraków – Katowice – Wrocław – Kopenhaga – Malmö
• N150: Medyka – Rzeszów – Kraków – Katowice – Wrocław – Berlin – Aarhus – Aalborg