FlixBus: 30 mln pasażerów na świecie w 2020 roku

FlixBus- rok 2020 o 50 proc. gorszy
fot. archiwum FlixBusa

W 2020 r. w ramach oferty FlixBusa i FlixTrain na całym świecie podróżowało około 30 milionów pasażerów – prawie 50 proc. mniej niż w 2019.

Obecnie, w związku z kolejnym lockdownem, siatka FlixBusa jest w większości krajów ponownie zamrożona, natomiast już trwają przygotowania do większego restartu, również w Polsce.

Wiosną ubiegłego roku spółka FlixMobility zawiesiła prawie całą sieć z powodu sytuacji wokół Covid-19. Na większości rynków FlixBus wznowił działalność pod koniec maja 2020 r. Oprócz obowiązkowych masek dla pasażerów i odprawy bezdotykowej, obejmowały one regularną dezynfekcję autobusów i pociągów – w 2020 roku wykorzystano w tym celu ponad 162 tys. litrów płynu do dezynfekcji.

André Schwämmlein, założyciel FlixMobility, powiedział: „Rok 2020 przyniósł nam wiele wyzwań i zmian związanych z kolejnymi falami pandemii czy lokalnymi restrykcjami, jak np. limitem 50% miejsc w Polsce. Jako firma technologiczna mieliśmy możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na zmieniający się popyt.”

W tym roku, poza wznowieniem siatki połączeń na całym świecie, wśród strategicznych celów FlixMobility nadal pozostaje prowadzenie działań dążących do osiągnięcia całkowitej neutralności klimatycznej do 2030 r. Spółka zamierza kontynuować inwestycje w zrównoważoną mobilność i promowanie podróżowania przyjaznego dla środowiska

André Schwämmlein, dodał: “W minionym roku 6,5% naszych pasażerów zdecydowało się na dobrowolną składkę za rekompensatę CO2, dzięki czemu zrekompensowana została emisja ponad 7 ton dwutlenku węgla. Pokazuje to, że nawet w obecnych czasach, troska o środowisko ma wysoki priorytet wśród podróżnych korzystających z usług FlixBusa.”.

Flix Bus w Polsce

W 2020 roku łącznie w ramach wszystkich tras FlixBus Polska zrealizował ponad 26 mln kilometrów, zużywając około 7,5 mln ton paliwa. Latem, w szczytowym sezonie ubiegłego roku, oferta FlixBusa obejmowała ponad 120 kierunków krajowych i 110 europejskich, m.in do krajów takich jak Niemcy, Francja, Czechy, Węgry, Włochy i Chorwacja. Ponadto, w tym czasie, polski oddział FlixBusa uruchomił także zupełnie nowe połączenia na Litwę, Łotwę i do Estonii oraz nowe linie na Ukrainę.

Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich, skomentował: „Pomimo ograniczonych możliwości kursowania, wpływy do budżetu państwa z działalności FlixBusa w Polsce z tytułu podatków, akcyzy, składek ZUS i US oraz dostępu do infrastruktury wyniosły w ubiegłym roku ponad 32 miliony złotych. Przy pełnej realizacji planu, który zakładaliśmy na rok 2020, byłoby to aż o 57 milionów złotych więcej.

Liczymy, że w tym roku będziemy w stanie nie tylko przywrócić w pełni dawną ofertę, ale wciąż kontynuować jej dalszy rozwój. Pomóc nam w tym również może zniesienie limitu 50% miejsc w transporcie publicznym, który jak potwierdza to wiele badań – jest bezpieczny.”

FlixBus wznawia połączenia na okres świąteczno-noworoczny i ferie

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center