FlixBus wznawia połączenia na okres świąteczno-noworoczny i ferie

FlixBus wznawia część połączeń
Autobus FlixBusa na trasie/fot. archiwum FlixBusa

FlixBus odmraża połączenia na kluczowych korytarzach krajowych i międzynarodowych. Pierwsze autobusy w ramach zimowej siatki wyruszą na drogi 17 grudnia. Łącznie w ofercie znajduje się ponad 30 linii.

Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich, powiedział: „Czas pandemii spowodował znaczne pogłębienie problemu wykluczenia transportowego w Polsce, co w okresie świąt może być szczególnie dotkliwe. Z myślą o tych, którzy planują podróż w rodzinne strony na okres świąteczno-noworoczny, postanowiliśmy odmrozić część naszej siatki. Wierzymy, że przy odpowiedzialnym stosowaniu się do obowiązujących zasad, wszyscy pasażerowie będą mogli bezpiecznie podróżować do swoich najbliższych.”

W świąteczno-noworocznej siatce znalazły się przede wszystkim kierunki krajowe i zagraniczne cieszące się największym zainteresowaniem w ubiegłych sezonach, ale też mniejsze miejscowości, do których dotarcie transportem publicznym stanowi obecnie największe wyzwanie.

Są wśród nich między innymi:
• Kierunki krajowe: Szczecin, Legnica, Rzeszów, Zakopane, Katowice, Toruń, Poznań;
• Kierunki zagraniczne: Berlin, Hamburg, Monachium, Praga, Bruksela, Paryż, Amsterdam, Kijów.

Większość połączeń będzie kursować do 11 lub 31 stycznia, czyli również w okresie ferii zimowych. Po tym czasie oferta FlixBusa ponownie zostanie ograniczona, aż do momentu zniesienia części obostrzeń dotyczących transportu publicznego.