FlixBus ogłasza siatkę połączeń na Wielkanoc i kwiecień

FlixBus wraca na trasy
fot. archiwum FlixBusa

Od 25 marca w ofercie FlixBusa znajdzie się prawie 20 linii. Tego samego dnia odbędzie się również restart połączeń niemieckiego oddziału FlixBusa.

Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich, powiedział: “Pełne wznowienie działalności planowaliśmy pierwotnie na koniec kwietnia, czyli w momencie otwarcia kalendarza wiosenno-letniego, jednak z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na podróże i sygnały od naszych pasażerów zdecydowaliśmy się na wcześniejsze uruchomienie części połączeń. Czas zamrożenia siatki wykorzystaliśmy przede wszystkim na usprawnienie procesów i solidne przygotowanie na nadchodzący sezon. Zarówno my, jak i nasi partnerzy autobusowi z niecierpliwością czekamy na powrót do pełnej skali działalności. Mamy nadzieję, że sytuacja pozwoli nam na utrzymanie i dalsze rozwijanie oferty.”

W kwietniowej ofercie FlixBusa znajdą się zarówno najpopularniejsze kierunki krajowe, jak i zagraniczne (Niemcy, Francja, Holandia), w tym m.in.:

• Kierunki krajowe:
Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Szczecin, Białystok, Katowice, Konin, Kielce, Łódź, Karpacz

• Kierunki zagraniczne:
Rotterdam, Paryż, Hamburg, Berlin, Amsterdam, Drezno, Hanower, Dortmund, Essen, Bonn

Kursowanie czterech linii zaplanowane jest obecnie wyłącznie na okres wielkanocny, natomiast możliwe będzie ich przedłużenie, jeśli zapotrzebowanie będzie rosło. Są to: Poznań – Karpacz, Wrocław – Zakopane, Warszawa – Lublin i Warszawa – Rzeszów (z nowymi przystankami w Stalowej Woli i Sandomierzu). Dodatkowo, w ramach połączeń FlixBusa na Ukrainie, z Polski można bezpośrednio podróżować m.in. do Kijowa, Odessy i Lwowa.

Sprzedaż biletów na większość połączeń jest otwarta do 28 kwietnia.

Michał leman dodał: “Pełną siatkę połączeń na wiosnę i lato oraz nowe kierunki będziemy ogłaszać w kwietniu. Wówczas też zostanie uruchomiona sprzedaż na kolejne miesiące.”

FlixBus: 30 mln pasażerów na świecie w 2020 roku