Fjord Line ma już oddział w Polsce

archiwum Fjord Line

Norweskie linie promowe Fjord Line, które na rynku polskim działają od ośmiu lat otworzyły oddział z siedzibą w Poznaniu.

Do tej pory bilety na promy przewoźnika można było kupić jedynie u agentów i biur podróży. W 2014 roku sprzedano o 54 proc. więcej biletów niż w roku 2013.

Rickard Ternblom, CEO Fjord Line, powiedział: “Dostrzegamy potencjał polskiego rynku i chcemy być na nim jako pierwsi. Od 2008 roku liczba rezerwacji systematycznie rośnie, od tego samego czasu Fjord Line konsekwentnie inwestuje i poszerza swoją ofertę w Polsce. Polska jest atrakcyjnym rynkiem nie tylko z powodu turystycznego zainteresowania Norwegią ale także z racji rosnącej liczby Polaków w Norwegii. Dzięki temu, ruch odbywa się praktycznie przez cały rok.”

Oddział w Polsce podlega Fjord Line GmbH z siedzibą w Niemczech. Biuro Fjord Line w Poznaniu odpowiedzialne jest za sprzedaż, marketing i kontakty z mediami w Polsce oraz odpowiada za całą Europę Środkowo-Wschodnią.

Fjord Line nie obsługuje bezpośredniego połączenia Polski ze Skandynawią – obsługuje cztery połączenia z duńskiego portu w Hirtshals do norweskiego Bergen, Stavanger, Langesund (Oslo) i Kristiansand. Dodatkowo z armatorem dostać się można ze Szwecji do Norwegii podróżując na trasie Sandefjord – Strömstad. Nowością są rejsy lokalne, w lutym tego roku Fjord Line otworzył możliwość rejsu pomiędzy dwoma norweskimi portami w Stavanger i Bergen.

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center