Finnair wystartuje za rok do Reykjaviku

archiwum Finnair

Między 11 kwietnia a 28 października 2017 roku Finnair będzie obsługiwał cztery loty tygodniowo do Reykjaviku.

Nowa trasa Finnaira do Reykjaviku uzupełni funkcjonujące już połączenia typu code-share, obsługiwane przez partnerską linię lotniczą Icelandair, dzięki czemu klienci będą mieli do wyboru jeszcze więcej opcji podróży. Wraz z otwarciem nowej trasy do Reykjaviku Finnair zaoferuje też jedno z najszybszych połączeń między Azją i Islandią.

Oprócz lotów na nowej trasie do Reykjaviku, Finnair będzie obsługiwał także cotygodniowe loty na greckie Korfu i hiszpańską Minorkę w niedziele, a między 17 czerwca a 12 sierpnia uruchomi także nowe cotygodniowe połączenie na hiszpańską Ibizę w soboty. Fiński przewoźnik będzie też kontynuował loty do Edynburga z częstotliwością do pięciu razy w tygodniu, a od 27 marca loty między Helsinkami a Dublinem odbywać się będą z częstotliwością do dziewięciu razy tygodniowo.

Juha Järvinen, dyrektor handlowy Finnaira, powiedział: “Reykjavik to fantastyczne miejsce dla turystów i jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy zaoferować naszym klientom tę ekscytującą trasę, a także zwiększyć częstotliwość lotów do innych wspaniałych wakacyjnych celów podróży. W gruncie rzeczy, wszystkie nowe połączenia doskonale wpisują się w strategię wzrostu firmy i jesteśmy pewni, że nasi klienci będą usatysfakcjonowani poszerzeniem oferty lotów.”

15 września 2016 r. Finnair włączy do swojej siatki połączeń miasto Västerås w centralnej Szwecji. Połączenia między Helsinkami a Västerås będą się odbywały w ramach porozumienia code share z przewoźnikiem NextJet. Połączenie typu code share na tej trasie jest częścią strategii rozwoju Finnaira na rynku szwedzkim, a jednocześnie zwiększa ilość szwedzkich celów podróży Finnaira do pięciu.