Finnair startuje z Gdańska do Helsinek

archiwum Finnair'a

Samoloty fińskiego przewoźnika będą latały codziennie między Helsinkami a Gdańskiem, od 11 maja 2015. Ponadto, w szczycie sezonu letniego liczba lotów między Helsinkami a Krakowem zostanie zwiększona z czterech do sześciu w tygodniu.

Loty Finnaira do Gdańska obsługiwane będą przez Flybe Finland samolotem ATR 72.

Jani Peuhkurinen, dyrektor ds. sprzedaży Finnaira w Europie Wschodniej i Azji, powiedział: „Trójmiasto to jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce – odzwierciedla to liczba polskich i zagranicznych firm działających na tym terenie, jak i poziom dochodów jego mieszkańców. Nasze częste połączenia przez Helsinki do kluczowych miast azjatyckich takich jak Pekin, Szanghaj, Hong Kong, Singapur, Chongqing, Xi’an, Tokio, Nagoja, Osaka, Seul czy Bangkok będą odtąd ponownie dostępne także z północy Polski. Chcemy w ten sposób wyjść na przeciw potrzebom klientów, podróżujących zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych.”

Samoloty z Gdańska do Helsinek będą latać codziennie – w poniedziałki, środy, piątki i niedziele wyloty z Gdańska zaplanowano na godzinę 09.55, a we wtorki, czwartki i soboty na 18.45. Rejsy z Helsinek do Gdańska odbywać się będą o 08.25 w poniedziałki, środy, piątki i niedziele oraz o 16.45 w pozostałe dni. Lot będzie trwać dwie godziny.

Sezonowe połączenia między Helsinkami a Krakowem będą realizowane cztery razy w tygodniu od 2 kwietnia do 22 października 2015. Wyloty z Krakowa we wtorki i czwartki zostały dopasowane do długodystansowych lotów Finnaira do Azji, a wieczorne loty piątkowe i niedzielne mają obsługiwać pasażerów docelowo podróżujących do Helsinek. Między 22 czerwca a 12 sierpnia Finnair doda do rozkładu dwa loty do Krakowa – jeden w poniedziałki i jeden w środy, co zwiększy liczbę tych połączeń do sześciu tygodniowo.