Finnair rozszerza współpracę z Japan Airlines i Quantas

archiwum Airbusa

Linie lotnicze Finnair podpisały porozumienie o wspólnych lotach (tzw. codeshare) z partnerskimi liniami z sojuszu oneworld – Japan Airlines i Qantas. Przewoźnicy wprowadzają połączenia typu codeshare do Busanu w Korei Południowej oraz Perth w Australi. Busan w Korei to kolejne miasto w siatce połączeń Finnaira, do którego pasażerowie mogą dotrzeć codziennie z przesiadką na lotnisku Tokyo Narita, korzystając z rejsów codeshare obsługiwanych przez Japan Airlines.
Od 26 czerwca 2015 pasażerowie Finnaira będą także mogli polecieć do Perth przez Singapur, rejsem obsługiwanym przez partnera z sojuszu oneworld linie lotnicze Qantas. To stwarza pasażerom Finnair dodatkowy wybór połączeń do Perth, oprócz dotychczasowego połączenia przez Hongkong liniami Cathay Pacific – również partnerem Finnaira z sojuszu oneworld.
Finnaira mogą także skorzystać z połączeń do innych australisjkich miast – Sydney, Melbourne, Brisbane, Adelaide i Cairns przez Singapur, Bangkok i Hong Kong liniami Qantas lub Cathay Pacific.