Finnair – prasa elektroniczna na rejsach długodystansowych

archiwum Finnair

Od 8 lutego za pośrednictwem portalu Nordic Sky, na pokładzie samolotów Finnaira A330 i A350 można czytać ponad 50 międzynarodowych gazet w formacie PDF. Klienci mogą korzystać z portalu za pomocą własnych urządzeń i nie muszą kupować połączenia Wi-Fi, aby uzyskać dostęp do e-wydania.

Obecnie prasa elektroniczna udostępniana jest bezpłatnie w klasie biznesowej i w klasie ekonomicznej na trasach dalekodystansowych Finnaira, a także podczas lotów Helsinki-Londyn-Helsinki samolotem A350.

Tiina Vesterinen, dyrektor ds. rozwoju usług pasażerskich Finnaira, powiedziała: „Cieszymy się, że możemy zaoferować tak szeroki wybór prasy elektronicznej naszym międzynarodowym klientom. Dzięki wersji cyfrowej klienci zawsze otrzymują najnowsze informacje, niezależnie od tego, skąd odlatują i nigdy nie brakuje nam zapasów gazet”.

Jednocześnie Finnair zaprzestanie dystrybucji gazet papierowych podczas lotów dalekodystansowych. Na trasach europejskich gazety pozostaną do czasu, aż europejska flota Finnaira zostanie również wyposażona w Wi-Fi, co nastąpi jeszcze w tym roku.