Finał turystycznej akcji dla dzieci z domów dziecka

Z inicjatywy Turystycznej Organizacji Otwartej oraz Stowarzyszenia People for People 20 dzieci z domów dziecka wyjedzie na wymarzone wakacje. Akcję “Wakacje Marzeń” wsparli darczyńcy z branży turystycznej.

“Akcja „Wakacje Marzeń” to poryw serc środowiska turystycznego. Nie każde dziecko ma możliwość spędzenia wakacji z rodzicami, czy też na obozach. Nie pomożemy wszystkim, ale nawet 20 szczęśliwych dzieci daje nam siłę, aby pomagać dalej. Dzięki pomocy kolegów i koleżanek z branży, nasz cel został osiągnięty, za co z całego serca dziękuję” – mówi Alina Dybaś, prezes Turystycznej Organizacji Otwartej.

Dzięki wsparciu Polskiego Holdingu Hotelowego część dzieci spędzi wakacje w Bieszczadach – w Zamku w Lesku, reszta wyjedzie na obozy i kolonie do Złotych Piasków w Bułgarii, Węgorzewa na Mazurach, Rogowca i Radowa Małego. Miejsca na swoich obozach podarowali również Fun Club, Biuro Podróży BUT, Róża Wiatrów oraz Centrum Podróży Mandalaj – Kolonie i obozy.net. W wyniku wspólnych działań – organizatorów i podmiotów branżowych, które włączyły się w akcję – dzieci mają zapewniony pobyt wakacyjny w Polsce i za granicą, kieszonkowe i inne atrakcje.

“Organizujemy tego typu akcje w poczuciu obowiązku pomocy tym, którzy nie mają tyle szczęścia, co my. Pamiętajmy bowiem że fakt, że posiadamy własny dach nad głową jest dużym bogactwem i należy się tym dzielić. Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc” – podkreślają Alina Dybaś i Łukasz Mikosz, organizatorzy wydarzenia.

Polski Holding Hotelowy włączył się do akcji „Wakacje Marzeń” i zapewnił 12 miejsc dla dzieci na obozach wakacyjnych, które odbędą się w Zamku w Lesku.

“Nie wszystkie dzieci mają możliwość skorzystania z letniego wypoczynku. Polski Holding Hotelowy odpowiedział na apel Turystycznej Organizacji Otwartej i Stowarzyszenia People for People i dołożył swoją cegiełkę na wakacje dla dzieci z domów dziecka. Chcemy chociaż w ten sposób umilić najmłodszym ten wakacyjny czas i zachęcamy innych do wsparcia tej cennej inicjatywy” – podkreśla Magdalena Szefernaker, dyrektor ds. komunikacji i PR w Polskim Holdingu Hotelowym.

Akacja „Wakacje Marzeń” odbywa się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Patronat branżowy nad wydarzeniem objęły Turystycznej Organizacji Otwartej i Polska Rada Turystyki. Przyszłoroczne „Wakacje Marzeń” organizatorzy zaczną organizować już we wrześniu, aby w 2023 r. uszczęśliwić jeszcze więcej dzieci. Więcej informacji na stronie www.wakacjemarzen.com.pl

Udana akcja “Wakacje Marzeń” – 20 dzieci z domów dziecka pojedzie na wakacje