Eurowings pokazuje letnią siatkę na 2022 – między innymi: Mostar, Tunis i Kayseri

fot. archiwum Eurowings

Kolejna ze spółek z grupy Lufthansa odkryła karty na lato 2022. Tym razem jest to Eurowings, przewoźnik wyspecjalizowany w wakacyjnych trasach krótkiego i średniego zasięgu. Warto patrzeć na to co sprzedaje się w Niemczech, jest to doskonała wskazówka dla naszego rynku.

Dużo nowości, numer jeden – Majorka

Nie ma zaskoczenia jeżeli chodzi o najważniejszy kierunek wakacyjny dla Niemców. Na Majorkę Eurowings planuje latanie z ponad 20 różnych niemieckich portów, w szczycie sezonu może to być nawet 380 operacji tygodniowo. To niewątpliwie robi wrażenie.

Zyskuje też Portugalia,  Eurowings uruchomi połączenia z Hamburga do Porto i Lizbony, poleci też ze Stuttgartu do Porto. Z kolei Dusseldorf dostanie letnie połączenie do Funchal na Maderę. Warto zwrócić uwagę na utrzymanie letniego połączenia do Tromso z Dusseldorfu. Widać, że norweskie trasy coraz bardziej kuszą niemieckich przewoźników. Znalazły się one w letniej siatce spółki matki Eurowings Lufthansy.

Lufthansa pierwsza z wielkich ogłasza siatkę na lato 2022 – więcej USA i kilka innych nowości

Po COVID-owych zawirowaniach wracają też regularne loty do Turcji. Będziemy mieli więc połączenia do Adany, Izmiru i Kayseri.

Mostar, Tunis i Kayseri to ciekawe pomysły także dla LOT-u

Wśród awizowanych na lato 2022 kierunków znajdziemy klika prawdziwych perełek. Warto odnotować uruchomienie rejsu do Mostaru. Ten kierunek byłby bardzo ciekawą opcją również z Polski, gdzie dodatkowo można by liczyć na bardzo istotny ruch pielgrzymkowy do Medjugorie.

W regularnej siatce pojawią się też Tunis, bardzo ciekawy wybór. LOT bardzo pilnie studiuje możliwości regularnych lotów do portów w basenie Morza Śródziemnego, wydaje się, że Tunis obok jordańskiej Akaby mógłby być bardzo poważnym kandydatem.

Wreszcie trzecie ciekawostka, a mianowicie Kayseri, ten port lotniczy może stanowić ciekawą bramę do Kapadocji. Jest od niej oddalony ledwie o godzinę drogi. Kapadocja podobnie jak Mostar, to kolejny z kierunków mocno nie docenianych, a oferujących bardzo szerokie możliwości. Mamy tu, bowiem potencjał MICE, city break, wyjazdy kulturowe, a nawet narty i pielgrzymki.

Kapadocja może być hitem wśród nowych połączeń lotniczych

Obserwujemy bazy w Sztokholmie i Pradze, Radom powalczy o Eurowings

Przyszły sezon będzie też mocnym testem dla zagranicznych, nowych baz Eurowings, które ogłoszono nie tak dawno temu. Baza w czeskiej Pradze jest odpowiedzią na degrengoladę czeskiego przewoźnika narodowego, Sztokholm to z kolei próba wykorzystania problemów Norwegiana. Eurowings przybliża się do Polski i być może wkrótce pojawi się także ze swoją bazą u nas, z pewnością ochotę na takową zgłosiłyby Katowice.

Apetyt powinien mieć też Radom, choć tu na przeszkodzie może stanąć interes LOT-u. Wpuszczenie Eurowings na Mazowsze mogłoby mocno podkopać projekt “LOT na Wakacje”. Flota niemieckiego przewoźnika jest bowiem dużo bardziej konkurencyjna kosztowo.

Eurowings oferuje elastyczną politykę zmian rezerwacji

By zachęcić do szybkiej rezerwacji biletów i dać poczucie bezpieczeństwa, niemiecka linia zaoferowała klientom specjalne warunki zmian rezerwacji. Mogą oni przebookować bilet bez kosztowo nawet na 24 godz. przed odlotem. Możliwa jest też zmiana destynacji, na każdą oferowaną w letniej europejskiej siatce Eurowings. Takie otwarte proklienckie podejście na pewno sprzyja lojalizowaniu klientów. Czekamy na wieści co do letniej siatki LOT-u, czy spróbuje zaskoczyć nas jakimiś nowościami. Po rezygnacji z rejsów do Dubaju, rynek oczekuje nowego turystycznego otwarcia.