Europejska branża turystyczna gotowa na wznowienie turystyki przed latem

Turystyka może się odrodzić przez latem
Grupa turystów w Splicie/fot. AG

Europejska Organizacja Związków Biur Podróży Unii Europejskiej ( (ECTAA) dołącza do apeli wielu zainteresowanych stron z branży turystycznej skierowanych do europejskich i krajowych decydentów wzywających do opracowania planu bezpiecznego przywrócenia ruchu turystycznego na czas, do nadchodzącego lata.

 Taki plan (http://www.pit.org.pl/index.php?navi=005&id=4154) powinien czerpać ze wspólnego podejścia do ograniczeń w podróżach, opartego na ocenie ryzyka, testach i zaświadczeniach lekarskich. Ponadto, komunikacja ze społeczeństwem ma kluczowe znaczenie dla przywrócenia zaufania podróżnych.

Według ECTAA, sytuacja nie różni się zbytnio od tej zeszłorocznej, kiedy to zawieszono niemal cały ruch turystyczny, ale dziś mamy środki, które pozwolą nam ją odwrócić. Wdrażane są programy szczepień zapewniające ochronę najbardziej narażonych osób i odciążające nasze systemy opieki zdrowotnej. Testy stają się coraz bardziej wydajne i są dostępne w ilościach wystarczających do ich wdrożenia w ruchu turystycznym na szeroką skalę. Przedsiębiorstwa turystyczne wdrożyły rygorystyczne protokoły bezpieczeństwa i higieny pracy, aby bezpiecznie obsługiwać swoich gości.

Paweł Niewiadomski, prezes ECTAA, powiedział:: „Musimy po prostu połączyć kropki i ustalić wspólny europejski plan wznowienia ruchu turystycznego. Podróżni i cała branża potrzebują perspektywy wskazującej, kiedy i na jakich warunkach możemy wznowić działalność turystyczną.

Od początku kryzysu związanego z Covid-19 przeszliśmy długą drogę. Zgromadziliśmy ogromną wiedzę dzięki systematycznemu i strategicznemu testowaniu. Na przykład, niemiecka agencja odpowiedzialna za zwalczanie chorób i zapobieganie im, tj. Instytut Roberta Kocha, ustalił, z jakich krajów pochodziła większość zakażeń zagranicznych ubiegłego lata. Rezultat: klasyczna zorganizowana wycieczka wakacyjna przyczyniła się do wzrostu zachorowalności w Niemczech tylko w niewielkim stopniu.

Jest to dowód na to, że podróże zorganizowane są bezpieczne. Do uruchomienia ruchu turystycznego opartego na testach i zaświadczeniach lekarskich w celu ułatwienia podróżowania potrzebujemy jednak odpowiednich warunków ramowych.”

Europejska branża turystyczna: turystyka musi wrócić przed latem

 

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center