ECTAA obchodzi 60. urodziny

Wielki jubileusz ECTAA w trudnym czasie
Paweł Niewiadomski, prezes ECTAA/fot. archiwum PIT

W 1961 roku sześć stowarzyszeń postanowiło powołać do życia organizację reprezentującą biura podróży i touroperatorów na arenie nowo utworzonej Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej. Dziś do ECTAA (Europejska Organizacja Związków Biur Podróży Unii Europejskiej) należą 32 stowarzyszenia, także spoza Europy, które wspólnie reprezentują ponad 70 000 firm.

ECTAA planuje uczcić rocznicę szeregiem działań, organizowanych wspólnie z Visit Croatia, kierunkiem promowanym przez ECTAA w 2021 roku. Półroczny kongres ECTAA odbędzie się w dniach 3-4 czerwca 2021 r. w Zagrzebiu.

Paweł Niewiadomski, prezes ECTAA, powiedział: „Teraz, w większym stopniu niż wcześniej, warto zwrócić się do agenta lub biura podróży po pomoc przy planowaniu wyjazdu, ponieważ trzeba przedrzeć się przez gąszcz skomplikowanych ograniczeń i restrykcji. Lub wykupić wyjazd pakietowy, który gwarantuje podróżnym najwyższy poziom ochrony.
Zdajemy sobie sprawę, jak ważną rolę nasi członkowie odgrywali i będą odgrywać w stowarzyszeniu ECTAA. Cieszy nas możliwość celebrowania tak ważnej rocznicy w gronie naszych członków i partnerów.

Europejska branża turystyczna gotowa na wznowienie turystyki przed latem