Eurolotem z Zielonej Góry do Krakowa

archiwum Eurolotu

Linia lotnicza Eurolot wprowadza do sprzedaży w systemie rezerwacyjnym swoją nową trasę z portu w Zielonej Górze/Babimoście do Krakowa. Rejsy wykonywane przez 9 kolejnych tygodni, od września do połowy listopada 2014 roku. Pierwszy lot na tej trasie zaplanowano na 19 września.

Samolot Bombardier Q400 NextGen z 78 miejscami na pokładzie wystartuje do Zielonej Góry o godzinie 14:25, a powrót do Krakowa zaplanowano o godz. 15:55. Z początkiem sezonu zimowego, dokładnie od 30 października, Eurolot będzie wykonywał loty na tej trasie w każdy czwartek. Według rozkładu pasażerowie wylecą ze stolicy Małopolski do portu w Zielonej Górze o godz. 16:05, a powrót do Krakowa przewidziany jest o godz. 17:30.

Mateusz Kokosiński, dyrektor handlowy Eurolot SA powiedział: “Z satysfakcją przyjęliśmy wiadomość, że nasza oferta okazała się najkorzystniejsza w przetargu województwa lubuskiego na promocję regionu, poprzez wsparcie połączenia z Zielonej Góry do Krakowa. Dla naszych linii to dobra wiadomość – samoloty w barwach Eurolotu będą operować z kolejnego polskiego regionalnego lotniska. Dzięki współpracy z regionem możemy zaproponować naszym pasażerom bezpośredni, szybki i wygodny lot między dwoma oddalonymi od siebie polskimi miastami.”