Eurolotem z Trójmiasta do Brukseli, Hamburga, Helsinek i Zurychu, a z Lublina do Włoch

archiwum Eurolotu

Od 28 lutego klienci będą mogli latać z Lublina do Mediolanu a między 3 a 30 marca 2014 roku będą uruchamiane nowe połączenia z lotniska w Gdańsku.

Obecnie samoloty Eurolotu regularnie latają z Gdańska do Amsterdamu, Lublina i Krakowa, zaś sezonowo do Popradu, Splitu, Dubrownika i Zadaru.
Mariusz Dąbrowski, prezes Eurolotu powiedział: „Stawiamy na bezpieczeństwo, wygodę pasażerów i nowoczesność. Bombardiery Q400 NextGen, tablety do dyspozycji podróżnych, bezpłatne, urozmaicone posiłki czy saloniki biznesowe w taryfach Premium – to tylko część sposobów, którymi realizujemy nasze cele. Oczywiście kwestią bardzo istotną jest szeroka oferta skierowana do podróżnych. Myślę, że nowe połączenia zainteresują zarówno biznes jak i osoby podróżujące
w celach turystycznych z całego regionu”.
Eurolot podjął również decyzję, że Gdańsk będzie lotniskiem bazowym dla części maszyn Eurolotu.
Tomasz Kloskowski prezes zarządu portu lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy skomentował: „Od dawna gorąco kibicujemy realizowanej strategii rozwoju Eurolotu. Jestem przekonany, że nowe połączenia spotkają się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem ze strony mieszkańców Pomorza, którzy od dawna wyrażali swoje zainteresowanie większością z wprowadzanych destynacji. Nowa siatka połączeń, a w tym świetne kierunki zagraniczne, to olbrzymi krok rozwojowy Eurolotu. Jesteśmy dumni, że Gdańsk tego kroku dotrzymuje.”

Już od 28 lutego 2014 roku z lotniska w Lublinie wystartują samoloty Eurolotu do Mediolanu na główne lotnisko – Malpensa. Trasę obsługiwać będą 78. miejscowe Bombardiery Q400. Ceny biletów, których sprzedaż rozpoczęła się już dziś, zaczynają się od 399 zł w obydwie strony. Podróż potrwa ok. 3 godzin. Samoloty z Lublina startować będą w piątki i niedziele o godz. 15.00, natomiast rejs powrotny zaplanowany jest na godz. 18.35.
Krzysztof Żuk, prezydent Lublina skomentował to: „Cieszę się z rozbudowy siatki połączeń lubelskiego lotniska. Mediolan to kierunek ważny dla Lublina przede wszystkim ze względów biznesowych. Nie mam jednak wątpliwości, że z tej oferty chętnie skorzystają również mieszkańcy miasta regionu, zainteresowani Mediolanem i Włochami ze względów turystycznych”.
Mateusz Kokosiński, dyrektor handlowy w Eurolot dodał: „Od czasu uruchomienia naszego pierwszego połączenia do Lublina, otrzymujemy wiele zapytań odnośnie trasy do Mediolanu, zarówno od polskich i włoskich przedsiębiorców, którzy do tej pory nie mieli możliwości wygodnego i szybkiego dotarcia do Lublina. Proponowany przez nas rozkład lotów pozwala na dogodne podróże zarówno biznesowe, jak i turystyczne, myśleliśmy również o licznej Polonii z regionu lubelskiego w północnych Włoszech”.
Prezes portu lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz podkreśla: „Nasze starania o nowe destynacje są zbieżne z oczekiwaniami przedsiębiorców inwestujących w województwie lubelskim. Dlatego cieszymy się, że w naszym rozkładzie lotów od lutego znajdzie się połączenie do Włoch”.