Eurolot startuje z Lublina do Wrocławia

Po raz pierwszy na trasie Lublin – Wrocław, pasażerowie polecą 24 czerwca.

Trasę będzie obsługiwać samolot Bombardier Q400 NextGen, który zabiera na pokład 78 pasażerów. Polski przewoźnik będzie operował między Lublinem a Wrocławiem cztery razy w tygodniu (we wtorki, czwartki, piątki, niedziele), a czas lotu zajmie niewiele ponad godzinę.

Tomasz Balcerzak, prezes zarządu Eurolot SA powiedział: “Nowe połączenie Eurolotu to dla nas szansa – dotyczy to nie tylko umocnienia pozycji na rynku lotniczym w Polsce, ale przed wszystkim jest to konkurencyjna oraz wygodna opcja podróżowania dla pasażerów z regionu Wrocławia i Lublina. Dla naszej linii to kolejny, odważny krok w realizacji strategii budowy połączeń pomiędzy największymi regionami w Polsce. Zależy nam, aby nasi pasażerowie mieli szybki, bezpośredni i komfortowy środek transportu podróżując po kraju, a to zapewnia właśnie Eurolot.”

Zgodnie z zaplanowanym rozkładem, samolot będzie wylatywał we wtorki z Wrocławia do Lublina o godz. 15.20, powrót ze stolicy województwa lubelskiego o godz. 16.55. W czwartki rejs będzie odbywał się o godz. 15.40 z województwa dolnośląskiego, aby powrócić z Lublina o godz. 17.15. W piątki Eurolot będzie startował z Wrocławia o godz. 12.35 i startował z lotniska lubelskiego o godz. 14.10. W niedziele natomiast pasażerowie będą mogli polecieć z Wrocławia o godz. 09.50, a powrót z Lublina zaplanowano na godz. 11.25.