Enter Air podpisał umowę z Itaką

Enter Air
fot. Enter Air

Linia lotnicza Enter Air i Itaka Fly podpisały umowę czarteru dotyczącą współpracy w sezonie Lato 2023 i Zima 2023/2024. Szacunkowa wartość umowy wynosi 56,2 mln USD (ok. 248 mln zł).

Andrzej Kobielski, członek zarządu i dyrektor handlowy Enter Air, powiedział: “Itaka jest pierwszym dużym partnerem z którym podpisujemy umowę na sezon Lato 2023 i Zima 2023/24. Program handlowy obejmuje wszystkie najbardziej popularne destynacje turystyczne z wylotami z ośmiu polskich miast. Po raz pierwszy planujemy wykonywanie dla Itaki w sezonie letnim operacji na Zanzibar z Warszawy i Katowic. Program obejmuje też loty z lotniska w Radomiu, będziemy wspierać sprzedaż na czterech kierunkach tygodniowo z tego portu. Popyt na nasze usługi jest silny i negocjujemy kolejne umowy z pozostałymi dużymi polskimi touroperatorami.”

Umowa została zawarta na czas określony do 30 kwietnia 2024 r. i reguluje zasady świadczenia przez Enter Air usług lotniczego przewozu osób i bagażu. Łączna wartość świadczeń wynikających z umowy nie jest możliwa do ustalenia i jej ostateczna wartość może różnić się od podanych wyżej szacunków. Rozliczenia z tytułu podpisanej umowy będą realizowane na bieżąco i zgodnie z harmonogramem poszczególnych lotów czarterowych.

Enter Air: ponad miliard przychodów w trzecim kwartale 2022 roku