Enter Air odebrał pierwszego Boeinga 737 MAX 8

archiwum Enter Air

Linia lotnicza Enter Air odebrała pierwszego z sześciu zamówionych Boeingów 737 MAX 8. Samolot jeszcze w grudniu trafi do obsługi polskich i zagranicznych biur podróży.

Grzegorz Polaniecki, członek zarządu Enter Air powiedział: „Dołączenie do floty Boeingów 737 MAX 8 otwiera nowy rozdział w naszej historii. Te najnowocześniejsze w swojej klasie samoloty zapewnią naszym pasażerom jeszcze wyższy poziom komfortu. Jest to naturalny etap rozwoju spółki. Zaczęliśmy od samolotów starszej generacji, w wersji B737-400, które wymieniliśmy na samoloty nowej generacji, w wersji B737-800, natomiast teraz rozpoczynamy nowy etap rozwoju floty oparty na najnowszej generacji B737 MAX 8.
Od strony biznesowej poprawi się nasza efektywność operacyjna, co powinno przełożyć się na lepsze wyniki i wzrost wartości spółki.. Nowe samoloty będą służyły głównie do obsługi rynku polskiego, ale dostajemy też zapytania na przewozy realizowane MAXami od touroperatorów z całej Europy, będziemy więc mogli wykorzystać nowe samoloty do wejścia na nowe rynki. Jeśli maszyny potwierdzą swoje możliwości, rozważymy zakup kolejnych Boeingów 737 MAX 8.”

Samolot SP-EXA to pierwszy z sześciu samolotów tego typu, które ma zamówione Enter Air.

Kolejny MAX zostanie odebrany przez przewoźnika w ciągu kilku tygodni, a pozostałe cztery maszyny dołączą do floty w kolejnych latach.

Pierwsze dwa nowe samoloty są finansowane na zasadzie leasingu finansowego przez bank DVB, jeden z największych na świecie podmiotów finansujących branżę lotniczą. Łączna kwota finansowania dwóch pierwszych samolotów wynosi 374 mln PLN.

 

Mariusz Olechno, członek zarządu i dyrektor techniczny Enter Air, dodał: „Boeing 737 MAX 8 wykorzystuje wszystkie sprawdzone rozwiązania wcześniejszych wersji Boeingów 737. Inżynierowie amerykańskiego producenta wyposażyli samolot w nowe, wydajne silniki, poprawili aerodynamikę, zastosowali lżejsze i trwalsze komponenty. Zastosowane zmiany podniosły niezawodność samolotu i obniżyły koszty obsługi technicznej. Mniejsze wymagania serwisowe nowych samolotów sprawią z kolei, że będą one mogły więcej czasu spędzać w powietrzu.”

Boeingi 737 MAX 8 będą obsługiwane przez pilotów i personel pokładowy latający obecnie na Boeingach 737-800.
Pod koniec listopada flota Enter Air powiększyła się też o kolejnego Boeinga 737-800, który będzie wykorzystywany przez 5 lat na zasadzie leasingu operacyjnego.