Emirates zwiększają liczbę lotów do RPA

Airbus A380 w barwach Emirates/fot. archiwum Emirates

W październiku linie Emirates planują zwiększyć częstotliwość lotów do Republiki Południowej Afryki do 28 tygodniowo – będzie to największa liczba połączeń z tym krajem od wybuchu pandemii.

W ofercie pojawią się m.in. dwa loty dziennie do Johannesburga – w tym jeden obsługiwany przez sztandarowy samolot A380 Emirates – a także codzienne połączenia do Kapsztadu i Durbanu. Nowy rozkład lotów do wszystkich kierunków w RPA obowiązuje od 31 października 2021 roku.

Od 1 stycznia 2022 roku linie Emirates będą realizować połączenia do Johannesburga dwa razy dziennie na pokładzie samolotu A380.

W związku ze wznowieniem lotów przez South African Airways (SAA) 23 września Emirates przygotowują się do odnowienia współpracy z narodowym przewoźnikiem z RPA. Współpraca obu linii sięga 1997 roku – było to jednocześnie pierwsze porozumienie code-share zawarte przez Emirates z innym przewoźnikiem. Przed wybuchem pandemii współpraca obejmowała 110 kierunków i synchronizację rozkładów lotów, która zapewniała klientom większy wybór połączeń, a także wspólną odprawę bagażową i integrację programów lojalnościowych przewoźników.

Wznowienie współpracy z SAA oznacza, że linie Emirates w RPA i Afryce Południowej będą realizować cztery porozumienia interline i code-share (oprócz SAA są to linie Airlink, Cemair i FlySafair), a w ich ramach loty do 79 dodatkowych miast, oferując swoim klientom więcej połączeń, większy dostęp do regionalnych kierunków i lepszą jakość podróży.

Emirates największą linią lotniczą na świecie – 15,8 mln pasażerów w 2020 roku