Emirates największą linią lotniczą na świecie – 15,8 mln pasażerów w 2020 roku

fot. archiwum Emirates

Według ostatniego raportu IATA World Air Transport Statistics 2021 Emirates były w ubiegłym roku największą międzynarodową linią lotniczą, przewożąc ponad 15,8 mln pasażerów.

W lipcu i sierpniu 2021 roku linie Emirates obsłużyły blisko 1,2 mln klientów w swoim porcie macierzystym. Dla porównania w tym samym okresie w 2020 roku było to 402 tys. osób.

Odkąd Dubaj ponownie otworzył granice dla podróżnych z zagranicy, przewoźnik stopniowo odbudował swoją siatkę połączeń i rozkład lotów od kilku miast w lipcu 2020 r. do przeszło 120 kierunków obecnie, a już w październiku w ofercie Emirates pojawią się kolejne loty na ponad 20 trasach.

Rosnącą popularnością cieszą się nowe samoobsługowe punkty odprawy wprowadzone przez Emirates we wrześniu 2020 roku, które umożliwiają samodzielną odprawę biletowo-bagażową, pobranie karty pokładowej i wybór miejsc na pokładzie. Tylko w lipcu i sierpniu z tej wygodnej usługi skorzystało ponad 568 tys. klientów, którzy w ten sposób mogli pominąć kolejkę przy odprawie bagażu i skierować się bezpośrednio do odprawy paszportowej. Po ciepłym przyjęciu przez pasażerów Emirates jeszcze w tym miesiącu uruchomią 6 dodatkowych samoobsługowych punktów odprawy na terenie terminala dla pasażerów klas pierwszej i biznes.

Specjalne malowanie samolotów Emirates na 50-lecie ZEA