Specjalne malowanie samolotów Emirates na 50-lecie ZEA

fot. archiwum Emirates

Linie Emirates świętują 50. rocznicę powstania Zjednoczonych Emiratów Arabskich, prezentując specjalne malowanie na Airbusach A380 i Boeingach 777-300ER na okoliczność Złotego Jubileuszu. Samoloty zostaną ozdobione wykonanym na zamówienie projektem „United Arab Emirates 50” (Zjednoczone Emiraty Arabskie 50), upamiętniającym złotą rocznicę siedziby i centrum linii Emirates – Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Nowe tematyczne zdobienia będą znajdowały się po obu stronach kadłuba samolotu w języku arabskim i angielskim.
W projekcie wykorzystano nazwę „Emirates” w oryginalnym malowaniu, która została uzupełniona o United Arab, tworząc całą nazwę państwa (z ang. United Arab Emirates).

Oznacza to dumę linii lotniczych mającej swoje zasługi na drodze do rozkwitu ZEA. Emirates reprezentują ambicje, wartości i inspirującą historię sukcesu Zjednoczonych Emiratów Arabskich, są dosłownie latającą flagą, która reprezentuje swój kraj na całym świecie. Podobnie jak ich siedziba i centrum, Zjednoczone Emiraty Arabskie, linie Emirates w stosunkowo krótkim czasie ugruntowały swoją pozycję na światowej scenie. Malowania pokazują również siłę najwyższej klasy przemysłu lotniczego ZEA, który łączy świat i łączy ludzi, firmy i gospodarki.

Malowanie „50” oddaje dynamiczne, ale pełne wdzięku linie, ilustrujące dzieje historii kraju. Zawirowania i krzywe pokazują żywe cechy i osiągnięcia ZEA w ciągu ostatnich 50 lat, które nieustannie przesuwają granice tego, co jest wykonalne, dzięki wizjonerskiemu przywództwu.

Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes i dyrektor Emirates, powiedział: „Samoloty z malowaniem Złotego Jubileuszu są inspirowane wizją, determinacją i pasją ojców założycieli Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz niesamowitej 50-letniej podróży kształtującej naród, który zawładnął światową wyobraźnią – od jego szybkiego postępu, aby stać się jednym z krajów na świecie z najlepszą łącznością, po bycie jednym z zaledwie kilku narodów, które rozpoczęły misję kosmiczną.

Kolejne 50 lat nadal będzie napędzane tym samym ambitnym duchem budowania lepszej i zrównoważonej przyszłości dla ludzkości, a Zjednoczone Emiraty Arabskie będą temu przewodzić, rozwijając swoje krajowe zasoby, promując innowacyjność i wzmacniając swoją pozycję postępowego światowego lidera w całym spektrum obszarów.”

Pierwszy samolot z jubileuszowym malowaniem „Zjednoczone Emiraty Arabskie 50”, A6EVG, odbył swój pierwszy lot do Frankfurtu na początku tego tygodnia.

fot. archiwum Emirates

W ciągu najbliższego miesiąca więcej samolotów zostanie ozdobionych tym specjalnym malowaniem. Jego wykonanie zajmuje w Emirates Engineering Aircraft Appearance Centre średnio 3 dni i wykonuje je do 14 pracowników.
Flota samolotów noszących barwy na 50. rocznicę ZEA będzie latać w sieci Emirates w najbliższych tygodniach i odwiedzi między innymi Los Angeles, Londyn, Waszyngton, Nowy Jork, Monachium, Zurych i Paryż, szerząc tym samym przesłanie ZEA o Złotym Jubileuszu na całym świecie.

Emirates reklamują się stewardesą na czubku Burdż Chalifa