Emirates wznowią w grudniu codzienne loty do Londynu-Gatwick

Boeing w barwach Emirates/fot. archiwum Emirates

W odpowiedzi na złagodzenie międzynarodowych ograniczeń w przemieszczaniu się i wzrost popytu na podróże, linie Emirates wznowią loty na lotnisko Londyn Gatwick (LGW) od 10 grudnia.

Emirates wznowią loty do Londynu, oferując codzienne rejsy obsługiwane przez Boeinga 777 w klasach pierwszej, biznes i ekonomicznej.

Lot EK015 wystartuje z Międzynarodowego Portu Lotniczego w Dubaju (DXB) o 7:40 i przyleci do na do Londyn-Gatwick (LGW) o 11:40, natomiast lot EK016 wystartuje z Londyn-Gatwick o 13:35 i wyląduje w Dubaju o 00:40 następnego dnia (godziny czasu lokalnego).

Dodanie Londyn-Gatwick do rozkładu w grudniu oznacza przywrócenie operacji Emirates w Wielkiej Brytanii na 6 lotnisk. Obecnie linie realizują 6 dziennych rejsów A380 na London Heathrow, 2 loty dziennie A380 do Manchesteru, 10 w tygodniu do Birmingham, codzienne loty do Glasgow i 4 tygodniowe rejsy do Newcastle. Do końca grudnia przewoźnik zaoferuje 84 loty tygodniowo do Wielkiej Brytanii.

Adnan Kazim, dyrektor handlowy Emirates, powiedział: „Cieszymy się, że możemy wznowić loty Emirates do i z lotniska Londyn-Gatwick, oferując podróżującym w celach turystycznych i biznesowych więcej możliwości dzięki naszej stale rozwijającej się globalnej sieci. Wraz z uproszczeniem wymogów dot. przemieszczania się przez Wielką Brytanię i akceptacją międzynarodowych świadectw szczepień, zaobserwowaliśmy duży wzrost popytu na podróże – ludzie są teraz znacznie bardziej pewni rezerwacji na loty zaplanowane na nadchodzące miesiące i w późniejszym czasie, zarówno jeśli chodzi o podróże służbowe, jak i turystyczne. Lotnisko Gatwick jest cenionym partnerem Emirates i nie możemy się doczekać, aby wkrótce powitać pasażerów z powrotem na pokładzie naszych samolotów.”

Stephen King, dyrektor ds. relacji z liniami lotniczymi na lotnisku Gatwick, dodał: „Cieszymy się, że możemy powitać linie Emirates z powrotem na Gatwick w grudniu. Emirates są niezwykle popularną linią lotniczą wśród pasażerów naszego lotniska i to fantastycznie, że ponownie możemy zaoferować podróżującym w Londynie i na południowym wschodzie możliwość połączenia z Dubajem i nie tylko.”

Emirates – od października więcej lotów do USA