Emirates – od października więcej lotów do USA

fot. archiwum Emirates

Od października linie lotnicze Emirates będą obsługiwać 78 lotów tygodniowo do 12 miast USA, przy czym zwiększy się tygodniowa liczba lotów do Bostonu (BOS), Dallas (DFW), Nowego Jorku (JFK), San Francisco (SFO), Seattle (SEA) i Waszyngtonu, D.C. (IAD).

Na następujących trasach liczba lotów zwiększy się następująco:

• Boston: 5 lotów tygodniowo w porównaniu do wcześniejszych 4 lotów tygodniowo
• Dallas: 5 lotów tygodniowo w porównaniu do wcześniejszych 4 lotów tygodniowo
• Nowy Jork: 19 lotów tygodniowo w porównaniu do wcześniejszych 18 lotów tygodniowo (wliczając loty łączące Mediolan i Nowy Jork)
• San Francisco: 5 lotów tygodniowo w porównaniu do wcześniejszych 4 lotów tygodniowo
• Seattle: 5 lotów tygodniowo w porównaniu do wcześniejszych 4 lotów tygodniowo
• Waszyngton, D.C.: 5 lotów tygodniowo w porównaniu do wcześniejszych 4 lotów tygodniowo

Linie Emirates powróciły już do dziennej częstotliwości rejsów do Chicago, Los Angeles oraz na trasach Ateny-Newark i Mediolan-Nowy Jork sprzed pandemii COVID-19.

Samolot A380 od października będzie latał do USA 24 razy w tygodniu (12 lotów na JFK, 7 lotów na LAX i 5 lotów na IAD). Do początku grudnia Emirates planują przywrócić w ponad 90 proc. częstotliwości lotów do USA sprzed pandemii COVID, wzbogacając swoją siatkę o codzienne loty do Bostonu, Dallas, Houston, San Francisco, Seattle i Waszyngtonu, D.C., a także 2 loty dziennie do Nowego Jorku.

Od listopada klienci z USA będą mieli również możliwość częściej podróżować samolotem Airbus A380, który będzie obsługiwał 35 lotów tygodniowo.

Począwszy od 31 października loty Emirates między Mediolanem a Nowym Jorkiem będą również realizowane przez A380, co oznacza, że Nowy Jork będzie obsługiwany przez ten dwupokładowy samolot aż 3 razy dziennie.

Od grudnia 2021 roku, oprócz Los Angeles, Nowego Jorku i Waszyngtonu, D.C., Airbus A380 będzie latał codziennie do San Francisco.

Dodatkowo, dzięki umowie code-share z JetBlue, klienci Emirates mogą korzystać z wygodnych połączeń z ponad 63 kierunkami w USA, a dzięki umowie interline z Alaska Airlines z ponad 100 kierunkami.

Emirates – siedem lotów tygodniowo z Warszawy do Dubaju