Emirates wystartuje do Kambodży

archiwum Emirates

Linie lotnicze Emirates uruchomią 1 lipca połączenie Dubaju z Phnom Penh. Loty do stolicy Kambodży będą realizowane przez samolot Boeing 777-300ER w konfiguracji dwuklasowej.
Rejs nr EK388 z Dubaju zaplanowano na 9:15 z lądowaniem w Rangunie o 17:25. Następnie samolot odleci z Rangunu o 18:55, przylatując do Phnom Penh o 21:25. Godzina wylotu z Dubaju umożliwi dogodną przesiadkę podróżującym z szeregu miast w Europie, m.in. Paryża, Londynu czy Frankfurtu. Lot powrotny nr EK389 z Phnom Penh zaplanowano na 23:10 z lądowaniem w Dubaju o 5:40 następnego dnia, po krótkim postoju w Rangunie. Wszystkie godziny podano według czasu lokalnego.
Otwarcie codziennego połączenia Dubaj-Phnom Penh zbiegnie się w czasie z wprowadzeniem bezpośrednich lotów na trasie Dubaj-Hanoi. Od 1 lipca pasażerowie Emirates udający się do stolicy Wietnamu nie będą musieli już zatrzymywać się po drodze w Rangunie.
Loty na trasie z Dubaju do Phnom Penh będą realizowane w dwóch klasach – biznes i ekonomicznej, a pasażerom będzie przysługiwać wysoki limit bagażu (do 35 kg w klasie ekonomicznej i 40 kg w klasie biznes).