Emirates wystartowały do stolicy Nigerii

archiwum Emirates

Linie lotnicze Emirates, uruchomiły połączenie do stolicy Nigerii. Abudża jest 26. afrykańskim miastem w siatce Emirates, obejmującej teraz 144 kierunki.

Samolot rejsu EK785 wylądował na lotnisku Nnamdi Azikiwe w Abudży 1 sierpnia, inaugurując tym samym codzienne połączenia Emirates do drugiego miasta w Nigerii. Połączenia do Lagos przewoźnik uruchomił ponad 10 lat temu.

Adil Al Ghaith, wiceprezes Emirates ds. operacji handlowych w Północnej i Zachodniej Afryce powiedzial: “Nowa codzienna usługa zapewnia naszym klientom wygodne połączenie pomiędzy Abudżą i Dubajem. Zaspokaja ona obecne potrzeby transportowe pomiędzy tymi dwoma miastami, jak i stymuluje rozwój więzi między nimi. Dodatkowa liczba połączeń o dużej częstotliwości stanowi również udogodnienie dla naszych pasażerów w Nigerii, umożliwiając im większy wybór lotów w zasięgu całej siatki. Nigeria, dzięki swej szybko rozwijającej się gospodarce, stanowi kluczowy rynek dla Emirates. Połączenie do tego kraju uruchomiliśmy 2 stycznia 2004 r., rozpoczynając od 4 lotów z Dubaju do Lagos tygodniowo. Od tego czasu usługa na tej trasie stale się rozwijała, zarówno pod względem częstotliwości lotów, jak i oferowania. Dziś latamy do Lagos dwa razy dziennie, a uruchomienie lotów do Abudży spowodowało zwiększenie naszego oferowania do Nigerii do ponad 12200 miejsc tygodniowo.”

Połączenie z Dubaju do Abudży, obsługiwane jest przez Airbusa A340-300 oferującego 267 miejsc w trzyklasowej konfiguracji – 12 miejsc w klasie pierwszej, 42 w klasie biznes i 213 w klasie ekonomicznej. Lot EK785 rozpoczyna się w Dubaju codziennie o 10:50 i kończy w Abudży o 15:10. Samolot rejsu powrotnego, EK 786, wyrusza z Abudży o 19:35 i ląduje w Dubaju o 05:50 następnego dnia.