Emirates wprowadza A380 na trasie do Waszyngtonu

archiwum Airbusa

Linie Emirates zapowiedziały wprowadzenie swojego sztandarowego samolotu, Airbusa A380, na trasie Dubaj (DXB) – Waszyngton (IAD) od 1 lutego. Airbus A380 zastąpi Boeinga 777-300ER, który obecnie obsługuje tę trasę.

Tim Clark, prezes linii Emirates, powiedział: “Połączenie do Waszyngtonu należy do najpopularniejszych i najbardziej opłacalnych tras, które obsługujemy, a zapotrzebowanie na bilety jest bardzo wysokie we wszystkich klasach rezerwacyjnych. Pomimo wysokiego wskaźnika zapełnienia miejsc linie United Airlines postanowiły wycofać swoje połączenie. W związku z tym dodatkowe miejsca na pokładzie naszego A380 przywrócą oferowanie na trasie i stałą obsługę podróżnych z Ameryki i całego świata, którzy wybierają się do Waszyngtonu w celach służbowych lub turystycznych. Cieszymy się, że klienci będą mogli skorzystać z wielokrotnie nagradzanej oferty na pokładach naszych A380, a my w dalszym ciągu będziemy pracowali na sukces gospodarczy miasta i sąsiednich regionów.”

Rozkład codziennych lotów z Dubaju (DXB) do Waszyngtonu (IAD) i z powrotem pozostanie taki sam. Po 1 lutego samolot rejsu EK231 nadal będzie zabierał pasażerów z Dubaju codziennie o 2:20, lądując w Waszyngtonie o 8:15. Również rejs powrotny EK232 pozostanie bez zmian – wylot z Waszyngtonu o 10:15 i przylot do Dubaju o 8:00 następnego dnia.