Emirates – więcej pasażerów do Manchesteru

archiwum Emirates

Linie Emirates zapowiedziały zwiększenie oferowania na trasie do Manchesteru o 11 proc. po wprowadzeniu trzeciego codziennego połączenia obsługiwanego przez samolot A380.

Od 1 stycznia 2017 roku zastąpi on Boeinga 777-300ER, dzięki czemu wszystkie loty Emirates do Manchesteru będą realizowane przez tę dwupokładową maszynę. Ponadto przewoźnik ogłosił zamiar przesunięcia rejsu A380 do Birmingham z rana na popołudnie, tym samym oferując pasażerom jeszcze większy wybór połączeń z Dubaju do innych kierunków obsługiwanych przez A380 Emirates i gwarantując wygodną podróż w całości na pokładzie tych samolotów.

Dzięki wprowadzeniu nowego samolotu zdolność przewozowa Emirates na trasie wzrośnie o 2 198 miejsc tygodniowo, co ułatwi podróż między Dubajem i Manchesterem zarówno turystom, jak i biznesmenom.
Oprócz tego przewoźnik spodziewa się, że w tym roku finansowym liczba pasażerów przewiezionych na trasie przekroczy symboliczny milion, potwierdzając tym samym rosnące zapotrzebowanie na rynku. W samolocie będzie dostępnych łącznie 517 miejsc w trzech klasach rezerwacyjnych – 14 prywatnych kabin w klasie pierwszej, 76 rozkładanych do pozycji leżącej foteli w klasie biznes oraz 427 szerokich siedzeń w klasie ekonomicznej.
Od ostatnich 25 lat Manchester stanowi ważny kierunek dla Emirates, był też drugim portem lotniczym w Wielkiej Brytanii po Londynie Gatwick, do którego przewoźnik otworzył połączenie. Na pokładzie A380 do Birmingham w dalszym ciągu będą dostępne dwie klasy rezerwacyjne – łącznie 615 miejsc. Pasażerowie udający się do innych miejscowości na terytorium Wielkiej Brytanii mogą skorzystać również z połączeń oferowanych w ramach porozumienia code-share z Emirates przez linie FlyBe.