Emirates – więcej lotów do Londynu

archiwum Emirates

Linie Emirates zapowiedziały uruchomienie dziesiątego codziennego połączenia do stolicy Wielkiej Brytanii od 1 października tego roku. Nowe, czwarte już połączenie Emirates realizowane codziennie do portu lotniczego Gatwick, będzie stanowić uzupełnienie sześciu codziennych lotów na Heathrow i zwiększy łączną liczbę rejsów przewoźnika do Londynu do 70 tygodniowo.
Połączenie Dubaj-Londyn Gatwick będzie obsługiwane przez najnowocześniejszy samolot Boeing 777-300ER w konfiguracji trzyklasowej, który oferuje osiem prywatnych kabin w klasie pierwszej, 42 rozkładane do pozycji leżącej fotele w klasie biznes oraz 310 szerokich siedzeń w klasie ekonomicznej.

Hubert Frach, Divisional Senior Vice President Emirates, Commercial Operations, West, powiedział: „Linie Emirates zaczęły obsługiwać lotnisko Gatwick w lipcu 1987 roku i od tamtej pory przewiozły na trasie ponad 10 milionów pasażerów. Jako globalny ośrodek finansowy, biznesowy i turystyczny Londyn przyciąga podróżnych z całego świata. Zważywszy że Brytyjczycy stanowią największą społeczność zachodnią w Dubaju, nie dziwi fakt, że zapotrzebowanie na przeloty między Dubajem a pięcioma miastami w Wielkiej Brytanii, które obecnie obsługujemy, utrzymuje się na wysokim poziomie.”

Stewart Wingate, prezes lotniska Gatwick, dodał: „Cieszymy się z decyzji Emirates o wprowadzeniu czwartego codziennego połączenia z Gatwick do Dubaju. Nowe połączenie zostało otwarte ze względu na dobre wyniki Emirates na trasie Gatwick-Dubaj i rosnące zapotrzebowanie wśród pasażerów podróżujących zarówno w celach służbowych, jak i turystycznych. Pasażerowie Emirates oczekują wyjątkowej obsługi i światowej klasy infrastruktury, którą Gatwick może zapewnić. Czwarte codzienne połączenie do Dubaju uzupełnia rozbudowywaną siatkę połączeń długodystansowych z Gatwick, która w tym roku obejmuje już ponad 50 kierunków na całym świecie.”

Od 1 października 2016 roku rejs nr EK023 z Dubaju będzie realizowany o 9:50 z lądowaniem w Londynie o 14:30. Lot powrotny nr EK024 z Londynu zaplanowano na 16:50 z lądowaniem w Dubaju o 2:40 następnego dnia. Wczesna godzina przylotu umożliwi bezproblemową podróż do najważniejszych miast Bliskiego Wschodu, Azji Zachodniej i Dalekiego Wschodu.
.