Emirates – więcej lotów do Australii

Boeing 777-300ER w barwach Emirates/fot. archiwum Emirates

W odpowiedzi na złagodzenie ograniczeń w podróżowaniu, od 2 listopada linie Emirates zwiększają częstotliwość lotów o numerze EK414/415 między Dubajem a Sydney, wprowadzając codzienne połączenia Boeingiem 777-300ER. Loty do Melbourne będą obsługiwane 4 razy tygodniowo jako EK408/409, z możliwością zwiększenia ich częstotliwości zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem.

Kolejnym pozytywnym sygnałem tego, że w Australii następuje ożywienie jest powrót 100% przepustowości lotów do Sydney i Melbourne. Umożliwi to jednorazową podróż 354 osobom we wszystkich klasach lotu.

Od 1 grudnia flagowy samolot Emirates A380 również powróci na australijskie niebo, codziennie obsługując trasę Dubaj-Sydney. Kultowy airbus będzie oferował 516 miejsc w trzyklasowej konfiguracji, z 426 miejscami w klasie ekonomicznej oraz miejsca klasy premium – 76 miejsc w klasie biznes i 14 w klasie pierwszej.

Barry Brown, wiceprezes Emirates w Australii, powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że po raz kolejny możemy rozszerzyć nasze usługi, z których skorzystają Australijczycy, oferując im odpowiednią liczbę miejsc na pokładach naszych samolotów i częstotliwość lotów, jakiej potrzebują. Pasażerowie docenią powrót do normalności – dla zaszczepionych podróżnych, którzy chcą wrócić do domu w Australii, oznacza to koniec ograniczeń i brak kwarantanny po przybyciu do Nowej Południowej Walii lub Wiktorii, pozwoli im to spotkać się wcześniej ze swoimi rodzinami.

Od 1 listopada Australijczycy będą mogli również planować wakacje i podróżować za granicę. Oczywiście to dla nas dobra wiadomość, ponieważ jesteśmy gotowi obsługiwać tych klientów, oferując im naszą sieć obejmującą ponad 120 miejsc docelowych za pośrednictwem naszego hubu w Dubaju – wygodnego miejscem przesiadek dla tych, którzy rozważają przerwę w podróży, aby odwiedzić mega wystawę Expo 2020 w Dubaju.

Chcielibyśmy podziękować naszym klientom za ich lojalność, gdy wspólnie pokonywaliśmy wyzwania od początku pandemii. Jesteśmy bardziej niż kiedykolwiek zaangażowani w prowadzenie operacji lotniczych na rynku australijskim, a szczególnie cieszy nas dodanie Sydney do naszej rosnącej sieci połączeń obsługiwanych przez flagowy samolot Emirates – A380. Nasi klienci doceniają przestronność i udogodnienia Airbusa A380, a od grudnia będą mogli doświadczyć tego wyjątkowego produktu podczas lotu do lub z Sydney.”

Emirates: w pół roku zatrudnimy 6000 pracowników operacyjnych