Emirates: w pół roku zatrudnimy 6000 pracowników operacyjnych

fot. archiwum Emirates

Linie lotnicze Emirates zwiększą liczbę pracowników operacyjnych, planują zatrudnienie ponad 6000 osób w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Potrzebni będą dodatkowi piloci, personel pokładowy, inżynierowie i personel naziemny.

Linie Emirates przywróciły już 90 proc. swojej siatki połączeń i są na dobrej drodze, aby do końca 2021 r. osiągnąć 70 proc. przepustowości sprzed pandemii. Największy międzynarodowy przewoźnik na świecie zwiększa częstotliwość lotów, aby sprostać zapotrzebowaniu na podróże. Na popularnych trasach Emirates lata również dwupokładowy samolot A380. Do listopada linie Emirates zaoferują ponad 165 tys. dodatkowych miejsc na pokładzie swojego flagowego Airbusa A380.

Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes i dyrektor generalny Emirates, powiedział: „Linie Emirates zawsze stanowiły główny trzon rozwoju Dubaju. Nasze zapotrzebowanie na 6000 dodatkowych pracowników operacyjnych oznacza szybkie ożywienie gospodarki Dubaju i będzie prowadzić do innych pozytywnych zmian w różnych branżach, w tym w sektorach konsumenckim, podróżniczym i turystycznym.
Ostrożnie wznawiamy nasze działania zgodnie z protokołami ponownego otwarcia granic i ułatwieniami w podróżowaniu, a dzięki pozytywnym oznakom ożywienia gospodarczego i ciągłego wzrostu popytu na podróże mamy nadzieję, że wrócimy do miejsca, w którym byliśmy przed pandemią już od połowy 2022 roku.”

We wrześniu linie Emirates rozpoczęły ogólnoświatową kampanię rekrutacyjną 3000 członków personelu pokładowego i 500 pracowników obsługi lotniska, którzy dołączą do zespołu w Dubaju, aby sprostać wymogom operacyjnym wynikającym z ożywienia branży turystycznej. Ponieważ popyt na podróże jest większy niż wcześniej przewidywano, linie Emirates będą teraz potrzebowały dodatkowych 700 pracowników obsługi naziemnej w Dubaju i całej swojej sieci.

Ponadto linie lotnicze oferują możliwość pracy dla 600 wykwalifikowanych pilotów zainteresowanych dołączeniem do zespołu operacji lotniczych globalnej linii z siedzibą w Dubaju. Kandydaci mogą dowiedzieć się więcej o wymaganiach dotyczących stanowiska na stronie https://www.emiratesgroupcareers.com.

W ramach kampanii rekrutacyjnej linie Emirates zamierzają również wzmocnić swój zespół inżynierów, zatrudniając 1200 wykwalifikowanych pracowników technicznych, w tym inżynierów lotniczych i personel wsparcia technicznego, którzy będą pracować w Dubaju oraz w innych lokalizacjach.

Linie Emirates są największym na świecie operatorem samolotów Boeing 777 i A380. Flota przewoźnika składa się obecnie z 263 samolotów szerokokadłubowych, przy czym linie Emirates posiadają szereg nowych maszyn, aby zaspokoić przyszłe zapotrzebowanie na podróże, w tym samoloty typu Airbus A350, Boeing 787-9 i Boeing 777-X.

Emirates ruszyły z promocją dla dwojga na Seszele, Malediwy i Mauritius