Emirates – więcej Airbusów A380 na trasach europejskich

Emirates zwiększają liczbę połączeń obsługiwanych przez A380
Airbus A380 w barwach Emirates/fot. archiwum Emirates

Linie Emirates ogłosiły plany operacyjne dla Airbusów A380, które od 27 listopada będą latać 4 razy dziennie na londyńskie Heathrow, a od 2 grudnia 6 razy w tygodniu do Manchesteru. W planach jest także uruchomienie od 25 listopada dodatkowych połączeń A380 do Moskwy, z obecnych 2 w tygodniu do codziennych operacji.

Emirates zwiększą również liczbę lotów do Birmingham i Glasgow z obecnych 4 tygodniowo do codziennych połączeń do obu miast, od 27 listopada do Birmingham i od 1 grudnia do Glasgow. Połączenia Emirates do Manchesteru wzrosną z obecnych 8 tygodniowo do 10 lotów tygodniowo od 1 grudnia, z czego 6 obsługiwanych będzie przez Airbusa A380, a 4 przez Boeing 777-300ER. Na londyńskim Heathrow od 27 listopada będzie lądował codziennie A380, dotychczas były to 2 loty dziennie A380 i 1 lot Boeinga777.

Stanowi to znaczną ekspansję usług Emirates w Wielkiej Brytanii po niedawnym utworzeniu korytarza podróży lotniczych Wielka Brytania-ZEA, doprowadziło to do zwiększonego popytu na podróże. W korytarzu podróżni wjeżdżający do Wielkiej Brytanii ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie będą już musieli poddawać się kwarantannie. Pokazuje to rygorystyczną i skuteczną reakcję ZEA na pandemię i stanowi korzyść dla podróżnych.

Z drugiej strony podróżujący z Wielkiej Brytanii do Dubaju mogą zdecydować się na wykonanie testów PCR pod kątem COVID-19 na 96 godzin przed lotem lub na wykonanie testu po przylocie do Dubaju, to także zwiększa łatwość podróżowania.

Połączenia Airbusem A380 do Moskwy zaspokoją również zwiększone zapotrzebowanie ze strony podróżnych planujących wakacje w Dubaju lub na popularnych wyspach, do których łatwo dotrzeć przez Dubaj, takich jak Malediwy.

Emirates najbezpieczniejszymi liniami w czasach pandemii