Emirates – więcej A380 na trasach rejsowych

Airbus A380 w barwach Emirates/fot. archiwum Emirates

Linie Emirates ogłosiły, że ich flagowy samolot A380 będzie wkrótce latał do rozszerzonej listy kierunków, począwszy od października i listopada. Do końca listopada liczba miast obsługiwanych przez A380 zostanie zwiększona do 27, co stanowi ponad 65 proc. wzrost w porównaniu z obecnymi 16.

Przewoźnik stopniowo wdraża swoje popularne samoloty na nowe trasy zgodnie z zapotrzebowaniem. Wraz z dodaniem w listopadzie 11 tras do sieci A380, a także z dodatkowymi częstotliwościami lotów na najbardziej popularnych, obsługiwanych już dotychczas trasach, linie Emirates mogą zaoferować klientom blisko 165 000 dodatkowych miejsc na pokładzie A380.

W ciągu najbliższych sześciu tygodni linie Emirates przywrócą swoje kultowe oferowanie A380 do popularnych miejsc turystycznych i biznesowych, takich jak Amsterdam, Barcelona, Dusseldorf, Hamburg, Johannesburg, Madryt, Mediolan, Rijad (z zastrzeżeniem zgody rządu), Sao Paulo i Zurych.

Linie Emirates wprowadzą również A380 na nową trasę, która wcześniej nie była obsługiwana przez największe komercyjne samoloty na świecie. Loty flagowego Airbusa do Stambułu zaplanowano na 1 października, co ma stać się pierwszym w historii lądowaniem tego samolotu w Turcji.

Linie Emirates są największym na świecie operatorem A380, a do końca roku cała flota będzie liczyła 118 samolotów, w tym 6 wyposażonych w fotele klasy Premium Economy w 4-klasowej konfiguracji. Linie lotnicze latają obecnie do ponad 120 miast, które stanowią 90 proc. sieci sprzed pandemii. Plany przywrócenia 70 proc. przepustowości do końca roku sprzyjają przywróceniu do eksploatacji ponad 50 samolotów A380.

Emirates – od października więcej lotów do USA