Emirates w barwach Arsenalu

archiwum Emirates

Linie lotnicze Emirates zaprezentowały pierwszy samolot w barwach Arsenalu Londyn, który w tym tygodniu zabrał zawodników do Singapuru. Kanonierzy wylądowali w Azji na pokładzie wyczarterowanego, stylowego Boeinga 777-200LR linii Emirates, który został zaprojektowany z myślą o tegorocznej wizycie Arsenalu w Singapurze.
Na kadłubie specjalnie przygotowanego Boeinga 777 Emirates herb Arsenalu znajduje się obok wizerunków graczy podstawowej jedenastki klubu – Aarona Ramseya, Danny’ego Welbecka, Mikela Artety i Jacka Wilshere’a z jednej strony oraz Santiego Cazorli, Mesuta Özila, Alexisa Sancheza i Oliviera Girouda z drugiej, dzięki czemu maszynę łatwo rozpoznać, gdy znajduje się zarówno na ziemi, jak i w powietrzu. Motywy klubowe trafiły także do menu i na zagłówki foteli na pokładzie.
Klub rozegra dwa spotkania na Stadionie Narodowym w Singapurze w ramach turnieju Barclays Asia Trophy 2015.
Linie Emirates zostały partnerem Barclays Premier League w 2004 roku, a w 2006 roku podpisały nową umowę sponsorską, w ramach której marka przewoźnika znalazła się nie tylko na koszulkach, ale również w nazwie nowego stadionu Arsenalu, Emirates Stadium.