Emirates upiększa flotę

archiwum  Emirates

W ciągu ostatniego roku w największym na świecie warsztacie lakierniczym – prowadzonym przez linię lotniczą Emirates Aircraft Appearance Centre – ukończono wymianę powłoki lakierniczej w 33 samolotach, czyli 13 proc. całej floty przewoźnika.

Na przestrzeni 12 miesięcy nowy lakier znalazł się na trzech Airbusach A380 oraz 22 Boeingach 777 Emirates. Oprócz tego przewoźnik wycofał ze służby osiem maszyn w ramach strategii mającej na celu utrzymanie młodej, nowoczesnej i wydajnej floty.
Ponadto w 2015 roku w serwisie Emirates w Dubaju nałożono kalkomanie na 72 samoloty i przeprowadzono 105 tysięcy zabiegów lakierniczych, w tym renowację kabin w największej flocie samolotów szerokokadłubowych na świecie. Wśród przyciągających wzrok kalkomanii na Airbusach A380 Emirates w minionym roku znalazły się wizerunki drużyn piłkarskich Realu Madryt, Paris Saint-Germain, Arsenalu Londyn (zarówno na A380, jak i Boeingu 777), A.C. Milan i kampanii United for Wildlife.
Przewoźnik wprowadził także innowacyjne rozwiązanie w procesie wymiany powłoki lakierniczej w samolotach A380 w postaci nowego aktywatora przyczepności, który zapewnia większą trwałość i żywotność lakieru. Producent Airbusa zaleca stosowanie środka opracowanego przez Emirates także innym operatorom A380, którzy zamierzają wymienić lakier w swoich maszynach. Ponadto zespołowi Emirates udało się ograniczyć masę niektórych samolotów A380 o kilkaset kilogramów, tym samym zwiększając ich wydajność operacyjną, osiągi techniczne, a także zapewniając większe oszczędności.