Emirates – szóste połączenie dziennie do Australii

archiwum Emirates

Linie lotnicze Emirates zapowiedziały otwarcie szóstego codziennego połączenia do Australii, obsługiwanego przez Airbusa A380, oraz drugiego codziennego połączenia do Singapuru, które zwiększy oferowanie przewoźnika na trasie między Dubajem i Melbourne z przesiadką w Singapurze.

Od 1 marca 2016 roku rejsy nr EK404 i EK405 będzie obsługiwał Airbus A380, podróży oraz większą zdolność przewozową na trasie. Po otwarciu nowego połączenia A380 linii Emirates będzie latał do Melbourne dwa razy dziennie.
Oprócz zwiększonego oferowania, wprowadzenie Airbusa da pasażerom możliwość skorzystania z kolejnego dogodnego połączenia do Melbourne lub Singapuru z wielu miast w Stanach Zjednoczonych, Europie i na Bliskim Wschodzie, poprzez port przesiadkowy w Dubaju.
Dodatkowe połączenie sprawi, że Australia stanie się trzecim co do wielkości kierunkiem na świecie obsługiwanym przez Airbusa A380 linii Emirates, które przy użyciu tego samolotu będą oferować sześć codziennych połączeń z Dubaju do czterech australijskich miast – dwa razy dziennie do Sydney i Melbourne, a także raz dziennie do Brisbane i Perth. Na pierwszym miejscu pod względem liczby lotów A380 linii Emirates znajduje się Wielka Brytania, do której przewoźnik obsługuje dziewięć codziennych połączeń z Dubaju. Tuż za nią plasują się Stany Zjednoczone. Linie Qantas, partner Emirates, również wykorzystują A380 w dwóch codziennych połączeniach między Dubajem i Australią, więc dzięki nowej trasie Emirates, Airbusy będą latały każdego dnia na ośmiu z trzynastu tras do Australii objętych porozumieniami code-share między Qantas i Emirates. Ponadto umowa partnerska z Qantas umożliwia pasażerom bezproblemową podróż do ponad 50 miast w Australii i Nowej Zelandii poza istniejącą siecią Emirates w regionie, która obejmuje Adelaide, Brisbane, Melbourne, Perth, Sydney, Auckland i Christchurch.

Barry Brown, Emirates Divisional Senior Vice President, Commercial Operations East, powiedział: “Codzienne połączenie Emirates z Dubaju do Melbourne przez Singapur cieszy się dużą popularnością wśród podróżnych i cieszymy się, że możemy zapewnić większe oferowanie na trasie poprzez wprowadzenie naszego sztandarowego samolotu, Airbusa A380. A380 należy do najwydajniejszych i najwygodniejszych samolotów na świecie. Obecnie we flocie Emirates służy 65 Airbusów tego typu obsługując łącznie 35 miast, a kolejnych 75 maszyn czeka na dostawę. To wszystko sprawia, że Airbus A380 pozostaje podstawowym elementem przyszłych planów rozwoju naszej światowej sieci połączeń.”

Samolot rejsu nr EK404 opuści Dubaj o 9:30 lądując w porcie lotniczym Singapur-Changi o 20:45. Następnie wystartuje z Singapuru o 22:25 docierając na lotnisko Melbourne Tullamarine o 8:50 następnego dnia. Lot powrotny nr EK405 z Melbourne zaplanowano na 19:00 z międzylądowaniem na lotnisku Changi o 23:35. O 1:20 samolot wyruszy z Singapuru lądując w Dubaju o 4:50 tego samego dnia