Emirates sponsorem Benfiki Lizbona

archiwum Emirates

Zawodnicy SL Benfica będą grali w koszulkach z rozpoznawalnym na całym świecie logo Fly Emirates do końca sezonu 2017/18.
Zaledwie dziesięć miesięcy po tym, kiedy Emirates zostały oficjalnymi liniami lotniczymi klubu, prezes Tim Clark spotkał się z Luisem Filipem Vieirą na Estádio da Luz, aby podpisać umowę, zgodnie z którą przewoźnik stał się głównym sponsorem drużyny.

Specjalną wersję stroju na nowy sezon z nadrukiem Emirates, która trafi do sklepów 1 czerwca, zaprezentowano na konferencji prasowej w Lizbonie 19 maja.
Dowodem stałego zaangażowania Emirates w rozwój swojej działalności w Portugalii jest również zapowiedź otwarcia drugiego codziennego połączenia do Lizbony na początku 2016 roku. Stolica Portugalii dołączyła do siatki połączeń przewoźnika w lipcu 2012 roku. Od tamtej pory między Dubajem a Lizboną linie przewiozły niemal 500 tys. pasażerów. Dodatkowe połączenie zwiększy oferowanie na trasie do ponad 10 tys. miejsc tygodniowo. Klienci z Portugalii będą mogli zatem jeszcze częściej korzystać z wielokrotnie nagradzanych usług Emirates oraz z większą łatwością i wygodą podróżować do Dubaju, a stamtąd do miast na całym świecie.

Tim Clark, prezes linii Emirates, powiedział: „Rozwój współpracy z Benficą świadczy o naszym zaangażowaniu w sponsorowanie sportu na całym świecie. Tę strategię marketingową przyjęliśmy już na wczesnym etapie naszej trzydziestoletniej działalności. Jako jeden z najlepszych klubów piłkarskich w Europie, cieszący się ogromną popularnością w skali globalnej, Benfica ma wszelkie warunki ku temu, aby dołączyć do sponsorskiego portfolio Emirates . Ta wiadomość dotyczy nie tylko sportu, ale także inwestycji Emirates w Portugalii. Od kiedy otworzyliśmy połączenie z Dubaju do Lizbony w 2012 r., zaobserwowaliśmy duże i stałe zapotrzebowanie na codzienne loty naszych linii. Myśląc o roku 2016, planujemy podwoić wysiłki na rzecz zwiększenia wzajemnie korzystnej wymiany handlowej i ruchu turystycznego, do czego przyczyniają się nasze połączenia do Portugalii .”