Emirates sponsorem Benfici Lizbona

archiwum Emirates

Linie lotnicze Emirates, Sport Lisboa e Benfica (Benfica), najlepszy portugalski klub piłkarski, podpisali 3-letnie porozumienie. Przewoźnik będzie oficjalnym partnerem lotniczym drużyny do 2016 roku.

Hubert Frach wiceprezes Emirates ds. handlowych na region zachodni powiedział: “Współpraca z Benfica to dla nas szansa na połączenie portugalskich fanów piłki nożnej z 14 milionami kibiców klubu Benfica rozproszonych na całym świecie. Renoma Benfici, jako jednego z najbardziej utytułowanych klubów w historii europejskich drużyn piłkarskich, urosła już do rangi międzynarodowej. Fakt ten idealnie wpasowuje się w naszą dynamicznie rozwijającą się siatkę połączeń na całym świecie.”

Z kolei prezes zarządu klubu Benfica, Domingos Soares de Oliveira dodał: “Ten dzień to dla klubu Sport Lisboa e Benefica prawdziwy kamień milowy w historii naszej działalności. Dzięki nowemu porozumieniu z Emirates staliśmy się partnerem jednej z najbardziej innowacyjnych marek na świecie. Dzielimy tę samą pasję i czerpiemy radość z tego, co robimy, dlatego jestem pewien, że partnerstwo z Emirates pomoże nam nawiązać kontakt ze wszystkimi oddanymi fanami naszego klubu na całym świecie.”

Umowa sponsorska obejmuje prawo do umieszczenia logotypu Emirates na stadionie drużyny Estádio do Sport Lisboa e Benfica, jak i wszelkie prawa do promocji. Przewoźnik będzie również mógł reklamować się na platformach medialnych zespołu, w tym na nośnikach cyfrowych. Emirates nabyły też wyłączne prawa do reprezentowania graczy klubu i ich wyłącznej obsługi przewozowej.
Należący do linii Emirates Boeing 777-300 ląduje codziennie na lizbońskim lotnisku. Pozyskanie przez klub Benfica sponsora w postaci Emirates to przykład kolejnej ważnej i udanej inwestycji na portugalskim rynku.